Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Miał dwa promile, próbował uciec grupie SPEED. 39-latek usłyszał dwa zarzuty

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Pościg za pijanym kierowcąstołeczna policja
  wideo 2/3
  Pościg za kierowcą po Białołęce i Bielanach

  Mężczyzna zatrzymany w Boże Narodzenie po pościgu ulicami Białołęki i Bielan, usłyszał zarzuty. Policja skierowała wniosek do prokuratury o dozór nad 39-latkiem.

  - Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki z miejsca kontroli - przekazał Jarosław Florczak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

  Jak dodał, do prokuratury został skierowany wniosek o objęcie 39-latka dozorem policyjnym.

  Co się wydarzyło?

  Do całego zdarzenia doszło 25 grudnia. Około godziny 13.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca prowadził samochód na skrzyżowaniu Modlińskiej i Światowida. Według relacji świadków, miał on również pić alkohol w trakcie jazdy.

  Sprawą zajęli się policjanci z grupy SPEED, zajmujący się walką z piratami drogowymi. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać mężczyznę, który jechał właśnie ulicą Modlińską. Kierowca się zatrzymał. Jednak gdy funkcjonariusz próbował otworzyć drzwi do mazdy, ruszył z impetem i zaczął uciekać.

  Auto zatrzymał dopiero na skrzyżowaniu Marymonckiej i alei Generał Marii Wittek, gdzie doprowadził do kolizji z innym pojazdem.

  Kierowca został zatrzymany, a w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu.

  Noc spędził w izbie wytrzeźwień.

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kz/ran