Weekendowe frezowanki w alei Jana Pawła II i na rondzie "Ziutka". Będą też zmiany przy budowie metra

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła II
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Ruszyła przebudowa alei Jana Pawła IITomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Drogowcy zamierzają wykorzystać mniejszy ruch i w długi weekend wyremontować nawierzchnię w alei Jana Pawła II oraz na rondzie u zbiegu Górczewskiej z aleją Prymasa Tysiąclecia. Kierowców i pasażerów komunikacji czekają też zmiany w organizacji ruchu w rejonie budowy drugiej linii metra na Bemowie.

Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku alei Jana Pawła II, gdzie obecnie toczą się prace przy zwężeniu ulicy. W środę około godziny 22 drogowcy wyłączą wschodnią jezdnię na odcinku od Alej Jerozolimskich do ronda ONZ. Nie będziemy mogli z niej korzystać do poniedziałku, do około 4 nad ranem. W kierunku Żoliborza nie pojedziemy w tym czasie także wiaduktem.

Żeby ominąć roboty drogowe, kierowcy jadący ulicą Chałubińskiego od strony Mokotowa będą musieli pojechać dołem, do ronda Czterdziestolatka, gdzie będą mogli wyłącznie skręcić w prawo lub lewo. Oznacza to także brak możliwości skrętu z Alej Jerozolimskich w aleję Jana Pawła II. Są trzy możliwości objazdu. Jeśli skręcimy na rondzie w prawo, możemy jechać przez Aleje Jerozolimskie - Emilii Plater - Świętokrzyską lub Aleje Jerozolimskie - Marszałkowską - Królewską - Grzybowską. Gdy pojedziemy w lewo z Alej Jerozolimskich, możemy potem skręcić w prawo w Towarową, a potem w Prostą.

Autobusy linii 174 będą kursowały ulicami: Aleje Jerozolimskie - E. Plater - Świętokrzyska. Linie nocne N45 i N95 zostaną skierowane na objazd ulicami E. Plater - Świętokrzyska.

Zmiany w alei Jana Pawła IIUM

Zmiany na Woli

Druga lokalizacja, w której będą toczyły się roboty drogowe to rondo Szczepańskiego "Ziutka" na Woli. Początek prac na skrzyżowaniu Górczewskiej i alei Prymasa Tysiąclecia również został zaplanowany na godzinę 22 w środę. Z ruchu wyłączone zostanie całe rondo i jego wszystkie dojazdy: zachodnia jezdnia alei Prymasa Tysiąclecia od bocznej jezdni, która prowadzi do stacji benzynowej i stadionu Olimpii, wschodnia jezdnia od wjazdu na parking przed salonem samochodowym, południowa jezdnia Górczewskiej od strony Elekcyjnej oraz jezdnia północna od strony Sokołowskiej.

Nadal będzie można korzystać z wiaduktów nad rondem. Drogowcy proponują dwie możliwości objazdów ulicami: Wolską - Elekcyjną - Deotymy - Obozową lub Wolską - Płocką - Obozową. Osoby wybierające się do Parku Szymańskiego będą mogły do niego dojechać wyłącznie boczną jezdnią alei Prymasa Tysiąclecia, na której zostanie odwrócony kierunek ruchu.

Pasażerowie muszą liczyć się ze zmianą tras autobusów linii 171 i 190, które pojadą ulicami: Elekcyjna - Wolska - Płocka. Autobusy linii 523 oraz nocnych N42 i N43 także będą kursowały Elekcyjną i Wolską. Natomiast autobusy linii 186 i 414 skorzystają z wiaduktów nad rondem.

Zmiany na rondzie "Ziutka"UM

Prace potrwają do soboty, 13 czerwca, do godziny 5. - W kwietniu Zarząd Dróg Miejskich oraz Metro Warszawskie zakończyły na podległych sobie odcinkach przebudowę ulicy Górczewskiej od alei Prymasa Tysiąclecia do ulicy Płockiej. Obecnie drogowcy pracują jeszcze na odcinku Płocka - Młynarska. Gotowa jest już nowa nawierzchnia jezdni południowej. Do końca czerwca chcą zakończyć kompleksowy remont północnej nitki. Jeszcze wcześniej, w zeszłym roku, wymieniona została nawierzchnia obu jezdni ulicy Leszno, stanowiącej przedłużenie Górczewskiej - przypomina rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Zmiany na Bemowie

Mieszkańcy Bemowa muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Górczewskiej z Powstańców Śląskich. Wykonawca nowego odcinka drugiej linii metra rozpocznie w środę około godziny 22 prace na środku skrzyżowania. W tym celu z ruchu wyłączona zostanie wschodnia jezdnia ulicy Powstańców Śląskich. Utrudnienia będą zaczynały się na wysokości urzędu dzielnicy. Kierowcy jadący w stronę Bielan będą mogli skorzystać z tymczasowej jezdni, która łukiem ominie plac budowy. Nadal będzie można skręcać w obu kierunkach w Górczewską. Zakaz skrętu w prawo w Powstańców Śląskich pojawi się za to dla kierowców jadących Górczewską od strony centrum. Ale nie będzie on dotyczył autobusów miejskich.  

Piesi będą mogli korzystać z chodnika wybudowanego wzdłuż jezdni. Natomiast rowerzyści będą mieli do dyspozycji przejazd obok przejścia dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania.

Zmiany w organizacji ruchu na GórczewskiejUM

Autorka/Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl