TVN Warszawa | Ulice

Kolizja w tunelu POW. Dwa auta zderzyły się tuż za wjazdem

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy
Kolizja w tunelu Południowej Obwodnicy WarszawyMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKolizja w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy

Dwa samochody osobowe zderzyły się w piątek wieczorem w tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Policja podaje, że nikt nie został poszkodowany. Uszkodzone pojazdy stoją na pasie awaryjnym i nie powodują utrudnień w ruchu.

Do zderzenia doszło około godziny 17.20, tuż za wjazdem do tunelu od strony węzła Puławska. - Z pierwszych ustaleń wynika, że doszło do zderzenia hondy i skody. Policjanci przebadali kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, są trzeźwi. Nikt nie wymagał pomocy medycznej - informuje Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Jak opisuje nasz reporter Mateusz Szmelter, ruch w kierunku Wilanowa i Wawra odbywa się bez przeszkód. - Oba samochody stoją na pasie awaryjnym. Na miejscu jest również jedna załoga policji - dodaje.

To pierwszy raz, kiedy docierają do nas informacje o zderzeniu w tunelu.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Kolizja w tunelu POWMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Jak zachować się, gdy w tunelu dojdzie do wypadku?

Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy został oddany kierowcom do użytku 20 grudnia 2021 roku. Na początku stycznia drogowcy pokazali nagrania dziwnych i ryzykownych zachowania kierowców w tunelu POW, które uchwyciły kamery monitoringu. Było zatrzymywanie się na sesję zdjęciową, rozmowy, a nawet stawanie na głowie na pasie jezdni. W celu przypomnienia, jak bezpiecznie korzystać z nowego odcinka trasy, GDDKiA zebrała najważniejsze zasady w trzyczęściowym wideoporadniku. Te zasady nie są ani nowe, ani specyficzne dla tego tunelu - wynikają z przepisów ruchu drogowego i każdy kierowca powinien je znać.

Jak bezpiecznie korzystać z tunelu drogowego?
Jak bezpiecznie korzystać z tunelu drogowego?GDDKiA

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości