Ulice

Świadek wypadku: policjant wjechał na 100 procent na czerwonym

Ulice

[object Object]
Cała rozmowa ze świadkiem wypadkuTVN24
wideo 2/2

- Jechałem taksówką w stronę lotniska razem z żoną. Jadąc na Żwirki i Wigury, czekaliśmy na skrzyżowaniu na światłach. Widziałem uderzenie radiowozu w samochód dostawczy. Widziałem, że jakaś osoba została przygnieciona przez ten samochód - relacjonował w rozmowie z TVN24 Tomasz, świadek czwartkowego wypadku kolumny Biura Ochrony Rządu.

Radiowóz eskortujący kolumnę z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem zderzył się w czwartkowy wieczór z samochodem dostawczym. Cztery osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło około godziny 20 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Hynka.

"Radiowóz się odbił"

- Jechałem taksówką w stronę lotniska razem z żoną. Jadąc na Żwirki i Wigury, czekaliśmy na skrzyżowaniu na światłach. Widziałem tylko uderzenie radiowozu w samochód dostawczy. Widziałem, że jakaś osoba została przygnieciona przez ten samochód - relacjonował w rozmowie z magazynem "Dzień po dniu" w TVN24 Tomasz, świadek wypadku kolumny BOR-u.

- Radiowóz się odbił, poleciał dalej i uderzył w - z tego, co teraz wiem - 70-letnią kobietę, którą odrzuciło na pasy - mówił dalej. - To było dwa, trzy metry od nas - dodał.

Świadek powiedział, że nie jest w stanie z całą pewnością stwierdzić, czy to samochód dostawczy uderzył w radiowóz.

- Był jak najbardziej dźwięk, był oświetlony, jechał pierwszy przed kolumną. Później widziałem, że te wszystkie samochody kolumny BOR-u stały już pod mostem (chodzi o wiadukt - red.), a radiowóz policyjny - moim zdaniem - uderzył, co spowodowało przewrócenie tego dostawczaka, odbił się od tego dostawczaka, uderzył w tą panią i się zatrzymał. Cała szyba była roztrzaskana. Ja tak to zapamiętałem, tak to widziałem, moja małżonka podobnie - powiedział Tomasz.

"Na 100 procent na czerwonym świetle"

Pan Tomasz mówił, że w chwili, gdy jechał w stronę lotniska, na Żwirki i Wigury "było czerwone światło, czyli policjant wjechał na 100 procent na czerwonym świetle", co jego zdaniem oznacza, że samochód dostawczy "musiał jechać na zielonym świetle".

- Jeżeli chodzi o to skrzyżowanie - jak państwo wiedzą - ono jest bardzo rozbudowane. Widziałem, jak (radiowóz - red.) wyjeżdżał zza kolumn wiaduktu, jechał z prędkością 50 może 60 kilometrów na godzinę. Jechał tak, że ten dostawczak go nie zauważył - relacjonował mężczyzna.

Z relacji rozmówcy TVN24 wynika, że pozostałe samochody kolumny z szefem NATO nie odjechały od razu z miejsca zdarzenia. - Oni się zatrzymali i oczekiwali, nie wiem na co - mówił mężczyzna. - Nie widziałem, żeby oni nagle przelecieli dalej. Nie mogę w stu procentach powiedzieć, że ktoś od razu przejechał, bo tych samochodów było bardzo dużo - dodał.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

[object Object]
Po zderzeniu na Żwirki i WiguryLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

tmw

Pozostałe wiadomości