Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

TVN Warszawa | Ulice

Próba zatrzymania na A2, kierowca omija radiowóz i ucieka. Policjanci użyli broni

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
popi,
ak,
est,
katke,
dk
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Sytuacja miała miejsce na trasie A2
Sytuacja miała miejsce na trasie A2Kontakt 24/ Tomek
wideo 2/3
Kontakt 24/ TomekSytuacja miała miejsce na trasie A2

Świadkowie twierdzą, że mężczyzna jadący w niedzielę autostradą A2 dziwnie się zachowywał. Jechał zygzakiem, miał spuszczoną głowę. Gdy jednak wezwali policję, patrol próbował zajechać mu drogę, ale kierowca ominął ich i uciekł.

Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Sytuacja miała miejsce w niedzielę około godziny 16.

- Wracaliśmy z Tomaszowa Mazowieckiego do Sokołowa Podlaskiego. Jechałem z moim bratem ciotecznym, który prowadził. Na A2 na wysokości Warszawy zauważyliśmy kierowcę, który zachowywał się podejrzanie, jechał zygzakiem. Prowadzony przez niego samochód nie mieścił się w pasie. Zadzwoniłem na policję. Po około 30 minutach od mojego telefonu, po około 20 kilometrach, ten kierowca nas wyprzedził. Wtedy znowu zadzwoniłem na policję. Dopiero patrol, który stał na poboczu, zaczął pościg - relacjonował pan Tomasz. 

"Ledwo widział na oczy"

Dodał, że samochodem kierował około 30-letni mężczyzna. - Widzieliśmy, że ledwo widział na oczy, miał spuszczoną głowę, mógł być pijany - powiedział autor nagrania. 

Na nagraniach widać, że kierowca samochodu nie zatrzymywał się, mimo że radiowóz jechał raz za nim, raz przed nim na sygnałach - dźwiękowych i świetlnych. Policjanci starali się skłonić kierowcę do zatrzymania, jednak ten wielokrotnie próbował wyminąć funkcjonariuszy, aż w końcu uciekł im, zjeżdżając na MOP Ostrów-Kania. Również inni kierujący usiłowali pomóc funkcjonariuszom i starali się uniemożliwiać przejazd.

Jak twierdzi autor nagrania, radiowóz usiłował zatrzymać samochód przez około 20 minut. Autor nie widział momentu zatrzymania, bowiem auto w pewnym momencie zjechało na MOP Ostrów-Kania, a radiowóz pojechał prosto.

Policja: nie zatrzymał się do kontroli, padły strzały

Sierżant sztabowa Elżbieta Zagórska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, potwierdziła w poniedziałek zdarzenie. Zaznaczyła, że czynności są prowadzone pod nadzorem prokuratury. - W niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Majdan policjanci z patrolu ruchu drogowego próbowali zatrzymać do kontroli pojazd marki skoda. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, w związku z czym funkcjonariusze podjęli pościg. Pojazd poruszał się w kierunku Siedlec i ostatecznie do zatrzymania doszło na trasie A2, na wysokości miejscowości Jakubów - przekazała. 

We wtorek rano redakcja Kontaktu 24 ponownie skontaktowała się z Komendą Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim. - Podczas zatrzymania kierowcy została wykorzystania broń służbowa w celu unieruchomienia pojazdu, który stwarzał zagrożenie. Po zatrzymaniu kierowca trafił najpierw do szpitala na pobranie próbki krwi, a potem został osadzony w Komendzie Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim – przekazała więcej szczegółów sierżant sztabowa Elżbieta Zagórska.

Jak dodała, czynności są w toku. Zagórska wyjaśniła, że postępowanie w sprawie będzie prowadził Wydział Ruchu Drogowego KSP. 

Autor:popi, ak, est, katke, dk

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Tomasz

Pozostałe wiadomości