Policja zatrzymała kobietę w związku z porzuceniem noworodka w reklamówce

TVN Warszawa | Targówek

Aktualizacja:
Autor:
kz/b/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lekarz o stanie zdrowia dzieckaTVN24
wideo 2/4
Noworodek odnaleziony w reklamówce na ogródkach działkowych

- Dziewczynkę, urodzoną najprawdopodobniej w czwartek, znaleziono w reklamówce na terenie ogródków działkowych - informuje tvnwarszawa.pl policja. Późnym popołudniem w związku z tą sprawą została zatrzymana 36-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Głębockiej 14 o godzinie 11.35 w czwartek. Dziewczynkę w reklamówce znalazł przechodzień. To on poinformował ochronę działek, a ta policję i pogotowie.

"Stan stabilny"

- Dziewczynka, która urodziła się najprawdopodobniej w czwartek, została przetransportowana do szpitala - przekazała w czwartek wczesnym popołudniem Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.  

Jak dodała, stan noworodka jest stabilny. - Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia, ustalamy rodziców dziewczynki – przekazała wówczas Onyszko. 

Kilka godzin później, po 18, Paulina Onyszko poinformowała nas, że w związku z tą sprawą została zatrzymana 36-letnia kobieta. - Dalsze czynności w tej sprawie będzie prowadził prokurator - podała policjantka.

Na miejscu policja

Na miejsce zdarzenia pojechał Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl. - Niemowlę zostało znaleziono najprawdopodobniej w okolicy starej, opuszczonej altany przy ogródkach działkowych - opisywał Zieliński.

Teren został zabezpieczony policyjną taśmą. - Policjanci wciąż prowadzą tu swoje czynności. Jest kilka radiowozów - relacjonował reporter. 

Tu znaleziono dzieckoGoogle

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/b/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl