Łazienki Królewskie częściowo otwarte, apel do zwiedzających

Łazienki Królewskie częściowo otworzą się po nawałnicach
"Pogoda będzie przypominać październik"
Źródło: TVN24

Łazienki Królewskie zostały ponownie częściowo otwarte. Są jednak liczne ograniczenia w poruszaniu się. Zostały wprowadzone ze względów bezpieczeństwa.

"We wtorek planujemy się dla was otworzyć już od godziny 6.00. Odbędą się także zapowiedziane wydarzenia" – napisało w poniedziałek w mediach społecznościowych muzeum Łazienki Królewskie. We wtorek Anita Kasprzyk z zespołu prasowego potwierdziła w rozmowie z PAP, że ogrody zostały otwarte, choć nie na całe.

Dla odwiedzających niedostępny pozostaje teren wzdłuż ul. Podchorążych wraz z Hipodromem, a także duży fragment ogrodów od strony Alei Ujazdowskich i ul. Belwederskiej do wysokości pomnika Jana III Sobieskiego. Wyłączony z zakazu jest teren wokół pomnika Chopina. Pozostała część ogrodów jest dostępna dla odwiedzających. Ogrody są otwarte w godzinach 6-21..

Muzeum zaapelowało, by ze względów bezpieczeństwa poruszać się tylko w obrębie wyznaczonych alejek i nie korzystać z trawników (siedząc czy spacerując), zwłaszcza pod koronami drzew.

"W żadnym wypadku nie należy również przekraczać ustawionych barierek. Dla Państwa bezpieczeństwa prosimy nie bawić się i nie siadać na powalonych pieńkach oraz stosować się do zaleceń pracowników muzeum" – dodało.

Łazienki Królewskie zachęcają do odwiedzin i wprowadzają czasowo niższe ceny za wstęp, a dzieci i osoby do 26 lat mogą kupić bilet już za 1 zł.

Nawałnica, która przeszła nad Warszawą 13 lipca, uszkodziła na niespotykaną dotąd skalę (ok. 100 wykrotów i złomów) drzewostan w ogrodach Łazienek.

"Cześć drzew została osłabiona, więc przy silnych podmuchach wiatru może dochodzić do wtórnych obłamań konarów i gałęzi. W tej sytuacji spacer po zalesionych alejkach może być niebezpieczny." – dodało muzeum.

ZOBACZ: Drzewo zawisło nad torowiskiem, konar spadł na przejeżdżający samochód. Silny wiatr na Mazowszu.

Park wilanowski otwarty

We wtorek otwarte zostały również ogrody Pałacu Króla Jana III Sobieskiego, co potwierdziła kierownik Działu Komunikacji Społecznej muzeum Elżbieta Grygiel

Czytaj także: