Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

TVN Warszawa | Śródmieście

Kupił prawo jazdy w Rosji, bo chciał być taksówkarzem w Warszawie. Został zatrzymany

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IPolicja zatrzymała 39-letniego obywatela Gruzji

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obcokrajowca podejrzanego o posługiwanie się fałszywym prawem jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna przekazał swojemu niedoszłemu pracodawcy podrobiony dokument, aby uzyskać identyfikator kierowcy taksówki. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak przekazał Robert Szumiata, rzecznik śródmiejskiej policji, to już kolejny tego typu przypadek w ostatnim czasie ujawniony przez urzędników i policjantów z komendy przy ulicy Wilczej.

- Pracownicy biura, weryfikujący dokumenty niezbędne do uzyskania identyfikatora kierowcy taxi, nabrali podejrzeń co do autentyczności otrzymanego od przedstawiciela przewoźnika rosyjskiego prawa jazdy. W porównaniu do oryginału nie zgadzało się kilka istotnych szczegółów - poinformował Szumiata.

Policjant przekazał, że w związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. - Mężczyzna powiedział, że prawo jazdy na swoje nazwisko zamówił i kupił w Rosji. Sam jak twierdzi nigdy nie miał uprawnień do kierowania, ale jest samoukiem i potrafi jeździć, dlatego chciał być taksówkarzem - poinformował policjant.

39-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policja zatrzymała 39-letniego obywatela GruzjiKRP I

Informowaliśmy również o zatrzymaniu 13-latka podejrzanego o oszustwo "na wypadek":

Ochoccy kryminalni zatrzymali 13-latka podejrzanego o oszustwo "na wypadek" (wideo bez dźwięku)
Ochoccy kryminalni zatrzymali 13-latka podejrzanego o oszustwo "na wypadek" (wideo bez dźwięku)KRP III

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP I

Pozostałe wiadomości