Komisja weryfikacyjna zajmie się w czwartek sprawą działki na placu Defilad, od której zaczęła się afera reprywatyzacyjna. Dzień przed posiedzeniem komisji ratusz zakwestionował wiarygodność jednego ze świadków, który do niedawna był miejskim urzędnikiem.
Jak jechać? - zastanawiają się kierowcy, którzy podróżują Wisłostradą. Na wysokości Karowej, po dwóch stronach trasy ustawiono sprzeczne znaki ograniczenia prędkości. Na jednym jest 40 km/h, na drugim już 70 km/h.
Duży, biały samolot niespodziewanie pojawił się w środę u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. To atrapa, postawiona na prywatnej działce, ale - jak informują urzędnicy - wbrew planom zagospodarowania przestrzennego.
Radny Śródmieścia Jan Śpiewak poinformował we wtorek o złożeniu zawiadomienie do prokuratury na Wojciecha Bartelskiego, Marcina Bajkę i Jerzego M. w sprawie ich działań w związku z decyzjami reprywatyzacyjnymi dotyczącymi nieruchomości przy Twardej.
Nie będzie przeprowadzki z Żywnego na Twardą. - Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowało gimnazja, więc nawet nie analizujemy takiej możliwości - mówi rzecznik ratusza.
- Pogoda jest burzliwa, kto sieje wiatrem, zbiera burzę - mówił w trakcie nadzwyczajnej sesji Śródmieścia radny Maciej Chojnowski (PiS). Chwilę później przedstawił wniosek o odwołanie burmistrza, który - według nich - jest odpowiedzialny za reprywatyzację budynku gimnazjum przy Twardej. Krzysztof Czubaszek obronił się jednym głosem.
Jesteśmy na etapie przygotowania zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz - poinformował poseł PiS Jan Mosiński. Sprawa dotyczy działek przy Twardej.W poniedziałek komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje prezydent Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy Twardej. Komisja stwierdziła rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent Gronkiewicz-Waltz i jej bierność. W związku z roszczeniami Macieja M. rada miasta przeniosła z Twardej gimnazjum i to jeszcze przed przyznaniem mu w lipcu 2014 r. prawa użytkowania wieczystego do działek.Gronkiewicz-Waltz oraz członek komisji weryfikacyjnej z ramienia PO Robert Kropiwnicki twierdzą jednak, że miasto nigdy nie straciło nieruchomości przy Twardej.
Zakaz dwóch kontrmanifestacji smoleńskich, wydany przez wojewodę w ostatniej chwili, budzi kontrowersje. Jak twierdzi ratusz, nie zostały zachowane terminy pozwalające na odwołanie.
Jarosław Kaczyński zapowiedział, że marsze smoleńskie nie ustaną, dopóki nie staną dwa pomniki przy Krakowskim Przedmieściu. Na razie jednak wciąż trwa wybór projektów, o których mało wiadomo. A do tego uchwałę o ich budowie musi podjąć Rada Warszawy.
Rekordowa liczba około 2,3 tysięcy policjantów zabezpieczała poniedziałkową miesięcznicę smoleńską i towarzyszącą jej kontrmanifestację. Koszty całej akcji należy liczyć w setkach tysięcy złotych. Konkretną kwotę mamy poznać w ciągu dwóch tygodni.
- 44 wnioski o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po poniedziałkowych manifestacjach - poinformował we wtorek rzecznik komendanta stołecznego policji Sylwester Marczak.
Kilka tysięcy osób brało udział w zgromadzeniu na placu Zamkowym. Protestujący opuścili jednak to miejsce zanim nadeszli uczestnicy 87. miesięcznicy smoleńskiej.
Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zaapelowało, by pozwolono im w poniedziałek uczcić pamięć swoich bliskich, podczas 87. miesięcznicy. Z kolei stowarzyszenie "Obywatele RP" zapowiedziało, że zrobi wszystko, by zablokować przemarsz.
Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję ratusza o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy Twardej 8. Wcześniej miasto samo wstrzymało wykonanie decyzji i nie podpisało z M. aktu notarialnego.
Od pałacu prezydenckiego do Zamku Królewskiego Trakt Królewski poprzegradzany jest barierami. Ulicą nie przejedzie komunikacja miejska, a w rejonie pałacu nie przejdą nawet piesi. Wszystko z powodu kolejnej miesięcznicy smoleńskiej.
Stołeczny ratusz pochwalił się filmem pokazującym iglicę Pałacu Kultury i Nauki. Równie ciekawe, jak sama konstrukcja, jest widok z jednego z najwyższych punktów w stolicy.
Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński zaapelował w niedzielę o przestrzeganie prawa podczas poniedziałkowej miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie. Wyraził też nadzieję, że obchody przebiegną spokojnie. - Nawet jeżeli jest się noblistą, to trzeba prawa przestrzegać - zaznaczył.
Na placu Konstytucji rozpoczęły się spektakle plenerowe pod gołym niebem. Są bezpłatne i dostępne dla wszystkich. W repertuarze "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia" i wiele innych.
Otwarto koperty z ofertami firm, które zgłosiły się do przetargu na przebudowę Miodowej. Wszystkie mieszczą się w przedziale 20-25 milionów złotych. Będą teraz analizowane przez urzędników.
Winda dla osób poruszających się na wózkach, a drzwi do niej zawalone śmieciami. Taki obrazek w reprezentacyjnej części stolicy zauważył w sobotę reporter tvnwarszawa.pl.
Na Krakowskim Przedmieściu Stowarzyszenie Demokratyczna RP zbierało podpisy pod wnioskiem o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. Wcześniej działaczki Protestu Kobiet pytały premier Beatę Szydło o bezpieczeństwo publiczne obywateli i ocenę działań MSWiA.
Opracowywany od lat miejscowy plan zagospodarowania dla rejonu ulicy Foksal został w czwartek przyjęty przez miejskich radnych. Zapowiada duże zmiany, przede wszystkim likwidację ronda de Gaulle'a i zastąpienie go skrzyżowaniem. Co za tym idzie, swoje miejsce będzie musiała zmienić stojąca tam palma.
"Zawsze działałem w interesie publicznym, zgodnie z prawem oraz etyką zawodową" - tak były burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski odnosi się do zarzutów Jana Śpiewaka dotyczących okoliczności reprywatyzacji terenu gimnazjum przy Twardej.