Śródmieście

Śródmieście

32 metry nad ziemią. Centrum widziane z diabelskiego młyna

Takiej atrakcji Warszawa nie ma na co dzień, w niedzielę można z niej skorzystać za darmo. Warunek jest jeden - musimy pokazać serduszko WOŚP. Na placu Defilad stanął ogromny diabelski młyn. - Wygląda to wszystko kosmicznie, 32 metry nad ziemią, co wcale nie przeszkadza nam słuchać koncertu. Stąd roztacza się przepiękny widok, nie tylko na samo miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też na Śródmieście - relacjonowała Olga Olesek, reporterka TVN24.

"Liczą się z cukrzycą". Pobiegli dla WOŚP

"Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" - pod takim hasłem odbył się 11. Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kilka tysięcy zawodników miało do pokonania pięciokilometrowy dystans.

Karetka braci Collins na finale WOŚP

Przed Pałac Kultury zajechała specjalna karetka ufundowana przez Polonię Amerykańską i odrestaurowana przez słynnych braci Collins. Ma wyrazisty czerwony kolor, wielkie podświetlane logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i sprzęt do resuscytacji.

Zabytkowym jelczem lub ikarusem. Tak dojedziesz na WOŚP

Specjalne linie obsługiwane przez dawne ikarusy czy "żaby" będą woziły warszawiaków w dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pasażerowie powinni też pamiętać o utrudnieniach. Część kursów zostanie skierowana na objazdy.

Rada Warszawy o nowej sieci szkół

W przyszłym tygodniu Rada Warszawy zajmie się dwoma projektami uchwał, które określą nową sieć szkół podstawowych i ponadpodstawowych w stolicy. Zmiany wymusza reforma edukacji, która likwiduje gimnazja, a przywraca m.in. 8-letnie szkoły podstawowe i 4-letnie licea.

Wielka scena, namiot-igloo i studio w bajkowym klimacie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na całym świecie, ale jej serce jest właśnie w Warszawie. Przed Pałacem Kultury czeka już wielka scena, na której odbędzie się koncert. Jest też namiot medyczny, w którym zobaczymy sprzęt zakupiony dzięki poprzednim zbiórkom.

Gliński: chcemy ratować Muzeum Techniki, nie będziemy pokrywać długów

Jesteśmy zainteresowani ratowaniem Muzeum Techniki - zapewnia minister kultury Piotr Gliński. Zaznacza jednak, że resort nie będzie pokrywać długów placówki niebędącej instytucją państwową. Zaległości czynszowe jest skłonne umorzyć miasto, ale - jak informuje ratusz - to nie rozwiąże wszystkich problemów.

W centrum stolicy płonął samochód

Przy ulicy Żurawiej 46 spłonął samochód osobowy. W akcji gaśniczej uczestniczył jeden zastęp straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Informację i zdjęcie dostaliśmy na Kontakt 24 od Macieja.

Urzędnicy pomogą napisać projekt. Maratony w 15 dzielnicach

Najbliższy weekend będzie należał do budżetu partycypacyjnego. W poszczególnych dzielnicach odbędzie się aż 15 maratonów wspólnego pisania projektów. Wezmą w nich udział urzędnicy i eksperci. Doradzą, gdzie złożyć wniosek i jak odpowiednio go wypełnić.

Gwardia ma być handlowym sercem Warszawy

Najpierw tymczasowy najemca, za rok już właściwy gospodarz, który wyremontuje budynek i przez co najmniej kilkanaście lat będzie prowadził tu handel. Miasto przedstawiło scenariusz działań dla Hali Gwardii, która - jak przed wojną - ma tętnić handlem.

Puste obietnice ministerstwa. Muzeum Techniki zwalnia ludzi

Mimo deklaracji ministerstwa kultury, że Muzeum Techniki i Przemysłu zostanie uratowane, rozpoczęły się przygotowania do zwolnień grupowych w placówce. – Trwały rozmowy, ale nie ma żadnych konkretów. Nie możemy dalej brnąć w długi – mówi Piotr Mady, dyrektor muzeum.

"Citroen wepchnął volvo w wiatę przystankową"

Kierowca volvo wjechał w wiatę przystankową na Wisłostradzie. Wcześniej uderzył w niego citroen. - Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przystanek także niewiele ucierpiał - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Owsiak o finale WOŚP: od wielu lat nie pracowało nam się z takim żarem

Organizacje pozarządowe są po to, żeby podnosić standardy, żebyśmy mogli sobie także sami pomóc, jak najszybciej - powiedział we wtorek Jerzy Owsiak podczas konferencji w czasie przygotowań do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak dodał, w niedzielę w Warszawie odbędzie się "karnawał brazylijski w środku zimy".

Smog: sami nie wiemy, że się trujemy

Palimy w wysokoemisyjnych piecach i kominkach, kiepskiej jakości paliwem lub śmieciami. Trujemy siebie i sąsiadów. - Zanieczyszczenie, jakie produkujemy w gospodarstwach domowych unoszą się i osadzają wielką czapą na naszych osiedlach - powiedział w programie "Wstajesz i wiesz" Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego.

MJN o smogu: informować, zaostrzyć normy, polewać ulice

Informacje o stanie powietrza w komunikacji miejskiej, częstsze mycie ulic czy współpraca z mediami, które publikowałyby smogowe prognozy - to tylko kilka z długiej listy pomysłów, które Miasto Jest Nasze przygotowało dla Hanny Gronkiewicz-Waltz.