W oponach przewoził narkotyki warte 2,5 miliona złotych

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała 57-latka, który przewoził narkotyki w oponach
Policja zatrzymała 57-latka, który przewoził narkotyki w oponach
KSP
KSPPolicja zatrzymała 57-latka, który przewoził narkotyki w oponach

Policja zatrzymała 57-latka, który wpadł po przewiezieniu do Polski z jednego z krajów Unii Europejskiej narkotyków o czarnorynkowej wartości 2,5 miliona złotych. - Mieszkaniec Warszawy został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - przekazała Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji rozpracowują grupy czy osoby mające związek z przestępczą działalnością. Tak było i tym razem. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Warszawy może przemycić z jednego z krajów członkowskich Unii Europejskiej znaczne ilości narkotyków. Jak opisała policja, w tym celu mężczyzna kilka dni temu, kierując lawetą Renault Master, przekroczył w Świecku granicę Polski, kierując się na zachód. Dwa dni później z powrotem wjechał do Polski i autostradą A2 zmierzał w kierunku Warszawy.

Znaleźli pieniądze i kilogramy narkotyków

- Przez cały czas policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KSP wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Zarządu w Warszawie CBŚP mieli pojazd na oku. Jego kierowcę zatrzymali już w Warszawie. Mężczyzna twierdził, że nie przewozi żadnych narkotyków, a jedynie opony, które ma dostarczyć nieznanej sobie osobie - poinformowała Edyta Adamus z zespołu prasowego KSP. Jak dodała, "w związku z tym, że mężczyzna był zdenerwowany, policjanci postanowili przeszukać samochód." Jak wyliczyła, w trakcie tej czynności zabezpieczyli cztery opony na felgach, a także pieniądze w kwocie 12 700 złotych i 515 euro.

- Następnie, aby sprawdzić, czy w oponach nie zostały ukryte narkotyki, wraz z zatrzymanym policjanci udali się do serwisu samochodowego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że w jednej z opon policjanci znaleźli 3 kilogramy kokainy, 2,5 kilograma heroiny oraz marihuanę o czarnorynkowej wartości 2,5 miliona złotych - podała Adamus.

Zarzut i areszt dla 57-latka

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Południe mężczyzna usłyszał zarzut "przewozu znacznej ilości środków odurzających". Za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

Czynności prowadzone w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Południe w Warszawie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości