Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Okolice

"Groził księdzu siekierą i uderzył go w twarz"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Komenda Powiatowa Policji w OtwockuOtwoccy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o grożenie księdzu siekierą

Otwoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o grożenie księdzu siekierą. - Kierował on także groźby wobec kobiety, gdy zareagowała na jego agresywne zachowanie – informuje rzeczniczka komendy. 36-latek usłyszał dwa zarzuty, znajduje się pod dozorem policyjnym.

Jak podaje rzeczniczka otwockiej komendy, zdarzenie miało miejsce w miniony poniedziałek. - Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego udali się na teren przyległy do kościoła. Na miejscu, w rozmowie z księdzem, funkcjonariusze ustalili, że przed chwilą nieznany mu mężczyzna, trzymając siekierę w ręku, groził drugiemu księdzu pozbawieniem życia i uderzył go w twarz, po czym oddalił się w nieustalonym kierunku – relacjonuje policjantka.

Funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania na terenie miasta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Przed wejściem do budynku zauważyli siekierę i maczetę"

- Po upływie kilku minut na jednej z posesji w pobliżu kościoła mundurowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi napastnika. Ponadto przed wejściem do budynku funkcjonariusze zauważyli siekierę i maczetę – zaznacza Harabin.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i udali się z nim do kościoła, gdzie rozpoznał go pokrzywdzony ksiądz. - Podczas rozmowy do funkcjonariuszy podeszła kobieta, która oświadczyła, że też widziała całą sytuację i gdy zareagowała na zachowanie mężczyzny, ten z siekierą w ręku zaczął grozić jej pozbawieniem życia – opisuje rzeczniczka otwockiej komendy.

36-latek trafił na komendę. Jak podaje policja, badanie trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty dotyczące kierowania gróźb. - Prokurator zastosował też wobec niego policyjny dozór, zobowiązując 36-latka do stawiennictwa siedem razy w tygodniu w otwockiej komendzie. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności – podsumowuje Harabin.

Informowaliśmy też o zarzutach wobec mężczyzny, który według policji biegał z siekierą i groził, że zabije:

Policja zatrzymała podejrzanego o niszczenie mienia i groźby
Policja zatrzymała podejrzanego o niszczenie mienia i groźbyKRP IV

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Powiatowa Policji w Otwocku

Pozostałe wiadomości