Wyszedł z domu i zaginął. Odnaleźli go następnego dnia

66-latek trafił do szpitala
66-latek trafił do szpitala
Źródło: Policja Maków Mazowiecki
Makowscy policjanci otrzymali informację o zaginięciu 66-letniego mieszkańca gminy Różan. Mężczyzna wyszedł z domu po godzinie 13. Widziany był po raz ostatni około 15 przez mieszkańców Chełst. Zaginiony cierpi na zaburzenia pamięci, dlatego komendant powiatowy policji w Makowie Mazowieckim ogłosił alarm dla całej jednostki.

- 43 makowskich policjantów, strażacy z PSP w Makowie Mazowieckim, strażacy ochotnicy z Chełst, Szyg i Różana z dronem z termowizją, przewodnik z psem policyjnym z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, leśniczy Janusz Kaźmierczak z Nadleśnictwa Pułtusk, rodzina i sąsiedzi przeszukiwali zabudowania, okoliczne pola i łąki – przekazuje w komunikacie podkom. Monika Winnik z policji w Makowie Mazowieckim.

ZOBACZ: Zaginął w Poznaniu, odnalazł się w Warszawie. Nie wiedział, jak tu trafił.

66-latek trafił do szpitala
66-latek trafił do szpitala
Źródło: Policja Maków Mazowiecki

Poszukiwania w trudnych warunkach atmosferycznych trwały do godz. 3:30. Wznowiono je w sobotę po godz. 7 i brało w nich 25 policjantów w tym policjanci III Plutonu SPP w Ostrołęce, policyjny pies z przewodnikiem z KMP Płock oraz strażacy ochotnicy z dronem i łódką.

- Poszukiwania prowadzone były przy współpracy policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – dodaje podkom. Monika Winnik

ZOBACZ: "Leżał w polu kukurydzy prawie pół kilometra od domu, był wycieńczony"

Odnaleźli go na łące, był wyziębiony

Dzięki jednej z otrzymanych informacji zawężono obszar poszukiwań. O godz. 10:40 zaginionego mężczyznę odnaleziono przytomnego, lecz wyziębionego na łące w promieniu kilometra od miejsca jego zamieszkania. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 66-latka do szpitala.

- Na szczęście pomoc dotarła w ostatniej chwili. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania, a szczególnie okolicznym mieszkańcom za przekazywanie informacji i udostępnianie postu w mediach społecznościowych – mówi podkom. Monika Winnik.

"Jeśli mamy w domu osobę cierpiącą na zaniki pamięci, warto wyposażyć ją np. w zegarek z GPS, który będzie pomocny w jej szybkim odnalezieniu" - podpowiadają funkcjonariusze.

Czytaj także: