Okolice

Okolice

Policjanci z Legionowa zatrzymali wczoraj 38-latka, który śmiertelnie pobił swojego ojca. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zgon 69-letniego mężczyzny. Przyczyną tragedii był prawdopodobnie wieloletni konflikt między ojcem i synem.

Ma być ciszej i bezpieczniej. Kolejarze rozpoczynają szlifowanie podmiejskich torowisk. Prace potrwają do 8 stycznia pomiędzy Sulejówkiem-Miłosną a Rembertowem, potem przeniosą się na inne tory. Będą też zmiany w rozkładach jazdy.

Pruszków i Piastów nie mogą dogadać się z Warszawą w sprawie dopłat za wspólny bilet i Szybką Kolej Miejską na nowy rok. Władze miast żalą się, że Zarząd Transportu Miejskiego zawyża stawki, nie dotrzymuje obietnic, a nowe propozycje wysyła w ostatniej chwili.

Od 4 do 8 stycznia będą szlifowane tory na odcinku pomiędzy Sulejówkiem-Miłosną a Rembertowem. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na liniach S1 i S2 będą kursowały według tymczasowych rozkładów jazdy. Niektóre kursy linii S2 zostaną odwołane. Zmodyfikowany będzie również rozkład Kolei Mazowieckich.

Groźnie wezbrały wody Narwi. W czterech gminach na terenie powiatu nowodworskiego ogłoszono stan pogotowia powodziowego. Sytuację kontrolują regionalni pracownicy wydziału kryzysowego.

12 milionów złotych - tyle potrzeba na remont oddziału pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka, który jest w fatalnym stanie. Fundacja TVN "Nie jesteś sam" pomaga w zbiórce pieniędzy. Pomagają też pluszowe misie.

Lokalne autobusy we wszystkich podwarszawskich gminach? Jedne szykują własny transport, inne liczą na porozumienie z warszawskim Zarządem Transportu Miejskiego. A te, które już działają, często wożą... powietrze.

Napad, włamanie, udawanie policjanta - to tylko część dokonań Artura Sz. Mężczyzna musiał się poczuć jak bohater filmu sensacyjnego, bo ścigających go funkcjonariuszy zaatakował... mieczem samurajskim. 31-latek nie pozorował ciosów - jeden z policjantów o włos uniknął niebezpieczeństwa.

Przez kilka godzin w czwartowy wieczór ruch pociągów podmiejskich na trasie Warszawa – Pruszków odbywał się wahadłowo. Powodem było śmiertelne potrącenie pieszego między Pruszkowem a Włochami.

Od rana na Trasie Toruńskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Między Markami a ul. Ostródzką ruch przeniesiono z północnej jezdni na nowowybudowaną drogę.

Zaledwie jedna osoba na nagraniu zarejestrowanym przez Radicza postanowiła poczekać przed zamkniętymi przejazdem kolejowym w Zielonce. Reszta, czyli 22 nagranych przechodniów uznało, że nadjeżdżający właśnie pociąg nie stanowi żadnego zagrożenia.

W mijającym tygodniu drogowcy mieli otworzyć drogę ekspresową S8. Z zapowiedzi jednak nic nie wyszło. - Dokumentacja, jaką przesłała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, była niepełna – wyjaśnia Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Awaria świateł w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie dostarczyła dziś kierowcom wyjątkowych wrażeń. Internauta Marek na Kontakt 24 przysłał film rejestrujący poranną usterkę lamp ulicznych, która na myśl przywodzi dyskotekowy stroboskop.

Rozboje, kradzieże i pobicia – takie przestępstwa przeważają wśród nieletnich na Mazowszu. Najwięcej przestępstw, głównie tych narkotykowych, jest w Warszawie. Od stycznia do listopada stołeczna policja odnotowała ich prawie cztery tysiące. To o tysiąc więcej, niż na całym Mazowszu.

Nie najlepsze informacje dla mieszkańców Pruszkowa i osiedla Reguły. Usuwanie awarii magistrali wodociągowej może zakończyć się dopiero w środę popołudniu. - Praca jest utrudniona, bo woda gruntowa zalewa nam wykop – informują wodociągowcy.