Okolice

Okolice

Walne zgromadzenie wspólników lotniska w Modlinie zobowiązało w poniedziałek radę nadzorczą do przekazania do końca października raportu kontrolnego z procesu inwestycji w porcie - poinformowała rzeczniczka mazowieckiego urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

Zaczęło się od zwykłej kontroli. Młody mieszkaniec Otwocka próbował pozbyć się w jej trakcie pudełka po papierosach. Policjanci znaleźli w nim niemal gram amfetaminy. Jak się jednak okazało, był to dopiero początek długiej listy przedmiotów do "ujawnienia".

Budowa trasy S7 zarówno po północnej jak i po południowej stronie Warszawy została odroczona. W zamian rząd zapowiedział dokończenie budowy obwodnicy Warszawy do 2019 roku. - Ciesze się, że powstanie obwodnica, ale wstrzymanie budowy wylotówek to fatalne posunięcie - ocenia Jan Jakiel z SISKOM.

Ryanair od marca 2014 r. zacznie latać między polskimi miastami - z podwarszawskiego Modlina do Gdańska i Wrocławia - poinformował jej szef Michael OLeary. Jak zapewnił, ceny biletów na te połączenia będą zaczynać się od 99 zł.

- Południowa Obwodnica Warszawy zostanie dokończona kosztem odsunięcia w czasie budowy dwóch fragmentów trasy S7 - w kierunku Janek i Łomianek - poinformował w czwartek premier Donald Tusk. Ring warszawski ma zostać domknięty w 2019 roku.

Mieszkańcy woj. mazowieckiego coraz później decydują się na małżeństwo i dziecko, częściej chodzą do kina, mniej czytają, zmienili dietę - to wnioski z badań przedstawionych na konferencji "Statystyczny portret Mazowsza - jak zmieniliśmy się przez ostatnich 10 lat".

Samorządowcy z Mazowsza powołali grupę roboczą, która ma w ciągu dwóch tygodni przygotować projekt zmian w ustawie o janosikowym. Marszałek województwa Adam Struzik powiedział, że projekt ten ma zostać przekazany premierowi Donaldowi Tuskowi.

Chwile wzruszenia i radości, ale przede wszystkim wielkie emocje towarzyszyły I Sportowej Paraolimpiadzie "Pod Dębami" w Ostrówku. Dzieci rywalizowały m.in. w biegach przełajowych, rzucie woreczkiem do celu, czy w strzelaniu piłką do bramki.