Okolice

Okolice

O to, że kolejna wiadomość o zwierzętach zostanie odpowiednio wypromowana w internecie, schroniska nie muszą się martwić. Rzesza aktywistów szybko przekaże dalej wszystkie linki. Będzie nimi bombardować znajomych na portalach społecznościowych, apelować o pomoc i domagać się działania od urzędników. Mimo to schroniska, w najlepszym razie, ledwie wiążą koniec z końcem. Wsparcie pozostaje zwykle wirtualne.

Nowe połączenia, wydłużone trasy i dodatkowe kursy. Od wtorku Koleje Mazowieckie zmieniają rozkład jazdy. – Staraliśmy się uwzględnić jak najwięcej uwag pasażerów, było ich kilkadziesiąt – tłumaczy Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa przewoźnika.

Za porwania, wymuszenia i udział w zbrojnej grupie przestępczej grozi im do 10 lat więzenia. Centralne Biuro Śledcze zatrzymało sześciu członków gangu pruszkowskiego.

Wieliszewscy policjanci wyjaśnili sprawę śmierci psa, którego znaleziono na podwórku posesji w miejscowości Krubin. Weterynaryjna sekcja wykazała, że zwierzę zostało zagłodzone. Sprawa wyszła na jaw po anonimowej informacji przekazanej oficerowi dyżurnemu miejscowego komisariatu.

Mieszkańcy Piaseczna mają powody do radości. Przy Mickiewicza wyrósł im szpital z prawdziwego zdarzenia - a w nim nowoczesne oddziały: położnictwo, chirurgia, interna i pediatria. Porodówka jeszcze pachnie nowością. We wtorek w nocy na świat przyszły tam pierwsze dzieci.

Adam G., widząc na przystanku autobusowym kobietę z dzieckiem, zaproponował jej podwiezienie swoim samochodem. Po kilku kilometrach skręcił do lasu i zmusił kobietę do zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Policja podejrzewa, że popełnił więcej podobnych przestępstw.

Zasypane drogi, śliska nawierzchnia i utrudniona widoczność. Przez całą noc Warszawa mierzyła się z opadami śniegu. Jeden z naszych internautów nagrał krótki filmik pokazujący sytuację na legionowskich drogach.

Ponad dwuletnie starania o to, aby pozyskać pieniądze z funduszów europejskich na budowę centrum kultury w gminie Wiązowna wydawało się, że zostały zwieńczone sukcesem. Niestety, nagle okazało się, że inwestycja ma być wstrzymana, a zdobyte 6 mln zł z funduszy europejskich, mają być zwrócone.

Pruszkowska policja skontrolowała hurtownię na swoim terenie. Efekt? Zarekwirowane podróbki towarów światowych marek o wartości 17 milionów złotych.

Nie chcą płacić więcej za wspólny bilet. Miejscowości na linii Wołomińskiej przekonują, że stały się zakładnikami Zarządu Transportu Miejskiego. - Nie możemy się wycofać, bo mieszkańcy już są przyzwyczajeni do wspólnego biletu - mówili w studiu "Miejskiego Reportera".

Ciężarówki dowożące materiały na budowę autostrady A2 rujnują drogi w podwarszawskich miejscowościach. Mieszkańcy się skarżą, a burmistrz Ożarowa grozi nawet zablokowaniem dojazdów dla ciężkiego sprzętu, jeśli dziury nie zostaną załatane. Nie mamy tego w umowie - gra im na nosie wykonawca.

Kilku pracowników jednej z firm w podwarszawskim Błoniu przez trzy miesiące wywoziło cukier. Towar od razu sprzedawali, żeby mieć gotówkę. Dużą gotówkę, bo udało im się wywieźć w tym czasie 29 ton cukru.

Groźny pożar w Ząbkach - zaalarmowali internauci na warszawa@tvn.pl. Ogień wybuchł w warsztacie samochodowym i przeniósł się na pobliski budynek mieszkalny - informują strażacy. Sytuację udało się opanować po godz. 22.00.

Daniel W. pokłócił się z sąsiadem. Gdy skończyły się argumenty, przeszedł do gróźb. Po chwili chwycił siekierę i zaczął rąbać stojącego na ulicy opla. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.