Okolice

Okolice

Pędził pasem do skrętu w prawo, prawie zderzył się z innymi samochodami, a później wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Mowa o kierowcy audi, który trasie z Błonia do Warszawy za nic miał przepisy i bezpieczeństwo innych. Film otrzymaliśmy na Kontakt 24. Ekspert nie ma wątpliwości: za takie zachowanie kierowca audi powinien stracić prawo jazdy.

O tym, że budowa obwodnicy Marek może się przedłużyć, poinformował w środę wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. Droga miała zostać otwarta w lipcu. Natomiast wykonawca - jak mówi Szmit - może przedłużyć budowę do października.

Mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa i Reguł przez kilkanaście godzin nie mieli wody. Konieczność odcięcia dostaw spowodowała awaria magistrali. Choć roboty zostały zakończone, rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zastrzega, że w kranach wciąż może być niskie ciśnienie.

- Mam nadzieję, że się uda, choć widzę, że nie jest dobrze - mówi na kilka dni przed referendum Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa. Już w najbliższą niedzielę mieszkańcy zdecydują, czy chcą należeć do "wielkiej Warszawy". Prezydent miasta obawia się o frekwencję. Aby głosowanie było wiążące, do urn musi pójść 30 proc. uprawnionych, czyli około 12 tysięcy osób.

Dwóch zatrzymanych i odzyskana mazda warta 70 tysięcy złotych to efekt ostatniej akcji Bushido - stołecznej specgrupy do walki ze złodziejami samochodów. Policjanci działają od początku lutego. Wcześniej odzyskali skradziony wartościowy sprzęt transportowy i budowlany.

Model, niewielka wieś na Mazowszu. To tam przed tygodniem rozegrał się rodzinny dramat. 50-letni mężczyzna w sobotni poranek zamordował siekierą oboje swoich rodziców. Jak się okazało, od dawna bała się go cała okolica. Dlaczego doszło do tej makabrycznej zbrodni?

Wypadek na odcinku pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Jak podawała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i uderzył w bariery. Około 7:45 GDDKiA poinformowała, że w wypadku zginęła jedna osoba. Pół godziny później sprostowała tę informację.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiery zorganizował konsultacje z przedstawicielami gmin wymienionych w dotychczasowej propozycji PiS dotyczącej utworzenia metropolii warszawskiej. Wcześniej wojewoda spotkał się z wiceprezydentem Olszewskim. Z kolei Jacek Sasin zapowiedział, że ustawa powstanie do końca roku.

Dwa nowe parkingi Parkuj i Jedź w Legionowie, przebudowa budynku Jatek w Ostrowi Mazowieckiej, remont sali widowiskowej w domu kultury w gminie Brok oraz aranżacja ekspozycji w oranżerii w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Na te cele przeznaczonych zostanie ponad 7 milionów złotych z Unii Europejskiej.

Opóźnia się wydanie ponownej oceny środowiskowej dla fragmentu drogi ekspresowej S17 (Warszawa- Lublin) na odcinku od Kołbieli do Garwolina. Nowy termin wydania dokumentu upływa 30 czerwca. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska czeka na uzupełnienie dokumentacji przez Budimex.