Okolice

Okolice

Policjanci z Izabelina zatrzymali mężczyznę, który łapał ptaki w sidła i trzymał je w klatkach. Tłumaczył, że lubi słuchać ich śpiewu. Zięba, szczygieł, czyżyk i grubodziób trafiły do zoo. Ich "miłośnik" odpowie przed sądem za schwytanie i przetrzymywanie ptaków objętych ochroną.

Burmistrz Konstancina wpadł na pomysł, aby do budynku szkoły przenieść urząd gminy. Urzędnicy mają zająć wyremontowane i dostosowane do potrzeb licealistów pomieszczenia, a uczniowie przeniosą się do starego skrzydła o dużo niższym standardzie.

Zaczęło się od nerwowej reakcji na widok policjantów. Potem była brawurowa ucieczka zakończona zderzeniem z radiowozem. Dwóch policjantów trafiło na obserwację do szpitala, a prowadzący na podwójnym gazie uciekinier do policyjnej celi.

Czas na opowieść o dwóch takich, co patrolowali ulice i wlepiali mandaty. Do policji wstąpili w tym samym roku, mają ten sam stopień aspiranta i to samo nazwisko. Różni ich tylko imię. U interesantów budzą szczególne zainteresowanie. Przedstawiamy Państwu aspiranta Kucharskiego i… aspiranta Kucharskiego.

Bielańscy policjanci zatrzymali 19-latka, który podszywając się pod "brata" ze związku wyznaniowego, wyłudził od starszego małżeństwa 16 tysięcy złotych. Z kolei w Otwocku wpadł kolejny członek tzw. grupy działającej metodą "na wnuczka".

Policja opublikowała portret pamięciowy jednego z podejrzanych o zabójstwo 50-letniego mężczyzny, który został zamordowany 18 listopada w Błędowie koło Pomiechówka.

To dom dla prawie 600 psów i kotów. Jednak po 37 latach schronisko w Celestynowie może zostać zamknięte. Kilka dni temu ruszył na Facebooku profil, który ma pomóc w znalezieniu zwierzakom nowych opiekunów.

Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Podkowa Leśna - Komorów były skutkiem kolizji, która wydarzyła się na przejeździe kolejowym. Samochód osobowy wjechał pod pociąg WKD.

Bez dostępu do świeżej wody i jedzenia - w takich warunkach Ryszard J. trzymał kilkanaście koni. Zwierzęta spały w błocie i oborniku. Były wygłodzone i poranione. "Pogotowie dla Zwierząt" musiało je odebrać rolnikowi. O interwencji poinformowało TVN Warszawa.

Policjanci z Czosnowa i Nowego Dworu wyjaśniają okoliczności śmierci 76-letniego mieszkańca Górek. Jego zwłoki zostały znalezione w kanale wodnym. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby usłyszały już zarzuty.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Konstancinie-Jeziornie drogowcy zamknęli most na rzece Jeziorce. Na szczęście na razie sytuacja na objazdach jest niezła i ruch odbywa się płynnie. Kierowcy będą musięli jednak uzbroić się w cierpliwość, bo utrudnienia potrwają do połowy 2011 roku.

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 33-letniego Tomasza S. Mężczyzna miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej doprowadził do dwóch kolizji. Mężczyzna straci prawo jazdy, grożą mu także dwa lata więzienia.

Czterech pseudokibiców jednej z warszawskich drużyn pobiło fanów drużyny przeciwnej. Policja zatrzymała już dwóch sprawców, na tropie pozostałych są funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością pseudkibiców - podaje Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci z Otwocka rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą kredyty, pożyczki i usługi telekomunikacyjne na terenie całego kraju. Zatrzymano sześciu mężczyzn. Grozi im kara do 8 lat więzienia.

Utykają autobusy, pękają szyby, a kierowcy miejskich autobusów alarmują - nie da się jeździć. ZTM wycofał autobusy z Nadmy, ale nie tylko tam jest problem z dziurawymi drogami. Tymczasem budżety podwarszawskich samorządów są puste...

Kradli pieniądze, biżuterię, telefony, aparaty a nawet pistolety gazowe. W ciągu kilku miesięcy włamali sie do 22 mieszkań. W końcu wpadli w ręce policji. Teraz trzem zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.