Okolice

Okolice

Wnioski o dopuszczenie do przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Radzymin Płd. złożyło łącznie 25 wykonawców. Droga ma być gotowa w 2016 roku.

Zarząd Transportu Miejskiego zlitował się nad pasażerami z Pruszkowa narzekajacymi na tłok w pociągach. W dni wolne do pracy o godzinie 16:50 z Pruszkowa do Warszawy będzie odjeżdżał o dodatkowy skład.

W domu opieki w Henryszewie k. Żyrardowa (woj. mazowieckie) wybuchł pożar. Ewakuowano ponad 50 osób, a do akcji zadysponowano trzy śmigłowce oraz osiem zastępów straży pożarnej. Zdjęcia z miejsca zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @danmar.

Udziałowcy podwarszawskiego lotniska w Modlinie szukają nowego inwestora. Pozyskane od niego pieniądze mają być przeznaczone na bieżącą działalność portu i kolejne inwestycje w jego infrastrukturę.

O nowoczesny, spalinowy szynobus z klimatyzacją, monitoringiem i miejscem na rowery wzbogacą się wkrótce Koleje Mazowieckie. Pojazd za 13 milionów złotych jeszcze w tym roku ma wyjechać na tory. Umowę na dofinansowanie zakupu podpisali w poniedziałek przedstawiciele spółki i władz województwa.

Dwie osoby zginęły, a cztery zostały ranne w czołowym zderzeniu na drodze krajowej numer 17 w okolicy miejscowości Wiązowna (woj. mazowieckie). Wśród poszkodowanych są dzieci w wieku 3 i 6 lat. Nagranie z miejsca wypadku nadesłał na Kontakt24 internauta goly.

1,5-roczne dziecko i jego opiekunka trafili do szpitala po tym, jak na przejściu dla pieszych potrąciła ich 19-letnia kobieta kierująca skodą. Dziecko, które wypadło z wózka, zabrał śmigłowiec. Informację o wypadku w Pruszkowie otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z internautów.

"Mężczyzna jechał skuterem pod prąd na trasie ekspresowej S8. Dobrze, że kierowcy ostrzegali się przez CB radio" - napisał internauta, który przesłał na Kontakt 24 nagranie. Motocyklistę zatrzymali policjanci. Mężczyzna dostał 300 zł mandatu za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Ponieważ na skuter nie jest wymagane prawo jazdy, nie otrzymał żadnych punktów karnych.

Ktoś wybił szyby w dwóch zabytkowych autobusach należących do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach - poinformował na Kontakt 24 internauta. Pojazdy miały wozić warszawiaków podczas Nocy Muzeów, ale w najbliższym czasie nigdzie nie pojadą.

"Tych czterech 'bohaterów' to potencjalni zabójcy" - tak internauta @wilk skomentował brawurową jazdę czterech motocyklistów, którzy pod koniec ubiegłego tygodnia pędzili trasą S7 z prędkością ponad 220 km/h. Opublikowane nagranie z policyjnego pościgu wywołało gorącą dyskusję internautów. "Też mi sensacja. Ja tak jeżdżę na co dzień. Jak się ma odpowiedni sprzęt to 200 km/h nie robi wrażenia, ale 130 rozklekotaną Astrą podnosi mocno ciśnienie" - komentował @ariel.

Generalna Dyrekcja i policja zweryfikowały znaki ograniczenia prędkości na Mazowszu. Pod lupę wzięto 116 miejsc. W 16 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono, natomiast w 42 obniżono.