Okolice

Okolice

W czwartek po godzinie 22.00 strażacy otrzymali informację o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Karczunkowskiej 78.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Konstancinie-Jeziornie drogowcy zamkną most na rzece Jeziorce. Utrudnienia potrwają pół roku.

Celestynowskie schronisko ma zostać zamknięte decyzją powiatowego lekarza weterynarii. Internauci, by pomóc schronisku, skrzykują się w popularnym portalu społecznościowym Facebook. Na konto przytuliska płyną już datki z całej Polski - pisze "Życie Warszawy".

25-letni Dawid W. i 52-letni Jerzy C. zostali zatrzymani przez policję za wyłudzenia metrodą "na wnuczka". Grozi im 8 lat więzienia. Okazało się, że byli częścią gangu, żerującego na osobach starszych.

43-letnia kobieta została potrącona na stacji w Ząbkach. Przechodziła przez tory przy zamkniętym szlabanie. Do wypadku doszło w czasie trwania akcji "Bezpieczny Poniedziałek", poświęconej bezpieczeństwu na przejazdach kolejowych.

Żeglarstwo lodowe to sportowy pomysł na zimę. Warszawiacy mogą "pofruwać" bojerami po lodzie na jeziorze Zegrzyńskim. - To jest piękny sport, który dostarcza masę adrenaliny - zachwala Artur Wissuwa z WTW.

Miasto ma pomysł na poprawę komunikacji zwłaszacza z podwarszawskimi gminami. W tym celu chce przejąć PKS Warszawa. To narazie tylko propozycja. Decyzja należy do Ministerstwa Skarbu.

Policjanci z Legionowa zatrzymali 12 osób podejrzewanych o wprowadzenie do obrotu kilkunastu kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad pół mln zł. Grozi im do 15 lat więzienia - poinformowała w piątek PAP Komenda Stołeczna Policji.

Poznał ją na portalu społecznościowym, szantażował, a w końcu wpadł w ręce policji. Mariusz P. nakłonił 14-latkę, żeby zrobiła sobie zdjęcia pornograficzne i wysłała mu je. Po ich otrzymaniu groził, że opublikuje fotografie w internecie, jeśli dziewczynka nie spełni jego żądań.

Jak się okazuje, odwilż nie przeszkadza osobom uwielbiającym zimowe kąpiele. - Sezon Morsów trwa w najlepsze – pisze na warszawa@tvn.pl Radek i zaprasza wszystkich chętnych nad Zegrze.

Podczas porannego przejazdu pociągiem warszawskiej SKM relacji Sulejówek Miłosna - Warszawa Zachodnia, pasażerowie mogli podziwiać widok przez otwarte... drzwi - podaje portal Kontakt 24.

Dwie wille w Konstancinie-Jeziornie trafiły w piątek do rejestru zabytków. Zdaniem miłośników zabytków to wciąz za mało, by mówić o sukcesie. - To tylko dwa, a nie aż dwa obiekty – mówi PAP historyk sztuki Piotr Nowicki.

Na nic wysiłek Łukasza Wieczorka, który dwa dni temu robił porządki na stacji w Piastowie. Następnego dnia kolejarze zlikwidowali rozkład jazdy. Wróci, gdy zarządca zamknie dworzec na noc.

Mieszkańcy Marek wciąż walczą o obwodnicę swojego miasta. Na razie udało się jedynie umieścić inwestycję w programie budowy dróg i autostrad. Jeżeli w ogóle dojdzie do rozpoczęcia budowy, to dopiero po 2013 roku. Mieszkańcy nie chcą czekać i proponują tymczasowe rozwiązanie.