Okolice

Okolice

Sporo szczęścia miał kierowca passata, który dachował i uderzył w słup telefoniczny kilkaset metrów za Jankami. Niebezpieczna kolizja miała miejsce we wtorek wieczorem.

Dobra pogoda sprawiła, że udało się otworzyć frezowaną ulicę przed czasem. Kierowcy wracający z majówki będą mogli bez przeszkód korzystać z równej jak stół Żołnierskiej. Niestety równa jest tylko na odcinku od ul. Strażackiej, do granic miasta.

6 osób zatrzymali w Markach policjanci z wydziału kryminalnego wołomińskiej komendy. Pięciu z nich miało okraść, pobić i zgwałcić przed świętami 17-letnią dziewczynę. Najmłodszy z zatrzymanych ma 15 lat.

Trzech mężczyzn uciekało przed policją drogą krajową nr 50. Kiedy udało się ich zatrzymać, okazało się, że są pijani, do tego agresywni – jeden z nich wybił szybę w radiowozie. Wszyscy trafili do policyjnej celi.

Otwoccy policjanci zatrzymali mężczyznę już w piątek. 21 letni obywatel Armenii najpierw twierdził, że nie ma z zabójstwem nic wspólnego. Teraz jednak przyznał się do zbrodni.

Buspasy, strefa płatnego parkowania, parkingi P+R - ratusz od lat stara się konsekwentnie ograniczać ruch samochodowy w mieście. Do przesiadki do autobusów najmocniej namawiani są mieszkańcy podwarszawskich gmin. Jednak to przede wszystkim w nich uderzy podwyżka cen biletów.

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 23-latek, który w świąteczną niedzielę w Otwocku pobił 7-miesięczną dziewczynkę. Dziecko z pękniętą potylicą, w ciężkim stanie, trafiło do szpitala. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie.

863 tabletki ectasy, wagę elektroniczną, broń ostrą i znaczną ilość gotówki znaleźli wołomińscy policjanci podczas przeszukiwania mieszkań mężczyzn powiązanych z "Kretem". Dostawcy narkotyków i jego dwóm kompanom grozi do ośmiu lat więzienia.

W Zielonce na skrzyżowaniu ulic Skorupki i Literackiej doszło do wycieku gazu w czwartek. Straż pożarna musiała ewakuować mieszkańców okolicznych domów.

Czy mieszkańcy dojeżdżający do Warszawy od strony Konstancina utkną w korku na granicy miasta? Trwa przebudowa drogi 724. Po jej zakończeniu kierowcy mieli do stolicy dojeżdżać dwupasmówką. Jest jednak problem. Wybudowany już, drugi pas kończy się w krzakach, tuż przed tablicą z napisem: Warszawa.

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Wiślanej i Chopina w Łomiankach. Motocylista zderzył się tam ze skodą. Z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitla. Jak się okazało był pijany.

W poniedziałek po godz. 20 ruch na drogach dojazdowych do Warszawy był wzmożony. Korkował się wjazd od strony Trasy Lubelskiej, sznur samochodów utworzył się też w al. Krakowskiej. Później dojazd do stolicy był już coraz łatwiejszy

- Warszawiacy po świątecznym śniadaniu tłumnie w gronie rodzinnym poszli na spacer do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie, podziwiać kwitnące magnolie. Ogród budzi się z zimowego letargu pięknie kwitną nowe odmiany tulipanów - pisze na swoim profiku na portalu Kontakt24 internauta TO3.

Prawie dwie godziny trwał strajk polsko-wietnamski przeciwko chińskim właścicielom centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Ulica Nadrzeczna była zablokowana przez ponad 200 kupców. Doszło do przepychanek, a budynek zarządu został obrzucony jajkami.

Stężenie chloru na basenie w Łomiankach niebezpiecznie wzrosło, prawdopodobnie przez błąd pracownika pływalni. Wezwano strażaków, którzy ewakuowali 30 osób.

Niemal doszczętnie spłonął na krajowej 7 osobowy mercedes. Kierowca nie zdołał sam ugasić auta, konieczna była pomoc strażaków. Zdjęcie otrzymaliśmy od Kuby na Kontakt24.

Początek wiosny to pierwsze weekendowe wycieczki do lasu i pikniki. Niestety, to także powrót problemów. Niektórzy uważąją, że plener równie dobrze jak do rekreacji nadaje się do składowania śmieci. O nielegalnych wysypiskach alarmują internauci na Kontakt24.

Nie dość, że pijany nie zatrzymał się do kontroli, to jeszcze sześcioosobowym autem wiózł 16 pasażerów. Policjanci z Grodziska Mazowieckiego po pościgu zatrzymali 41 letniego kierowcę citroena jumpera.