Struzik patronem lotniska? Jest oficjalny wniosek

Najnowsze

TVN 24Z wnioskiem wystąpiło SLD

O rozpoczęcie procedury nadania honorowego imienia lotnisku imienia marszałka wystąpił klub radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sejmiku Mazowsza. SLD przyznaje, że wniosek jest wyrazem bezradności wobec zaniechań koalicji PO-PSL w sprawie zamkniętego od połowy grudnia portu lotniczego.

– Mając na względzie wybitne zasługi dla Mazowsza jako największego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także mając na względzie olbrzymi wysiłek i wkład osobisty w realizację tak istotnej inwestycji w regionie, której wartość opiewa na zawrotną kwotę niespełna pół miliarda złotych, klub radnych SLD wnioskuje, aby Port Lotniczy w Modlinie nosił honorowe imię Marszałka Adama Struzika – czytamy w piśmie.

Uhonorować "architekta inwestycji"

SLD argumentuje wniosek wielką troską o rozwój Mazowsza, którą wykazał się marszałek. – Tak istotna inwestycja, która z całą pewnością animuje rozwój gospodarczy regionu, przyczynia się do zmniejszenia bezrobocia, tworzy realny klimat inwestycyjny oraz popularyzuje Mazowsze w kraju i poza granicami, zasługuje na to, aby w ten symboliczny sposób uhonorować głównego autora – przekonują radni, a Struzika nazywają "głównym architektem inwestycji".

SLD przyznaje, że wniosek jest wyrazem bezradności wobec zaniechań koalicji PO-PSL w sprawie lotniska.

- Ciągle słyszymy, że na lotnisku wszystko jest w porządku, że mimo zamknięcia lotnisko wciąż generuje zyski, dlatego postanowiliśmy uhonorować wielkiego budowniczego Mazowsza marszałka Struzika - ironizuje Grzegorz Pietruczuk, przewodniczący klubu radnych SLD.

Jak zapewnia polityk, mimo humorystycznego charakteru akcji, wniosek formalny jeszcze dzisiaj trafi do przewodniczącego sejmiku.

Problem z pasem startowym

W poniedziałek do zawieszenia marszałka sejmiku Mazowsza oraz skarbnika województwa w związku z problemami Lotniska Modlin wezwało Warszawskie Forum Lewicy.

Kłopoty podwarszawskiego lotniska zaczęły się w grudniu 2012 roku. Decyzją inspektora nadzoru budowlanego zamknięte zostały dwa 500-metrowe, betonowe odcinki na początku i końcu pasa startowego. Rejsy zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na Lotnisko Chopina.

Według ostatnich wypowiedzi dyrektora Erbudu, czyli firmy, która wykonała pas, otwarcie lotniska może nastąpić dopiero w grudniu 2013 roku.

bf/b/par

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24