Okolice

Okolice

Choć woda w Wiśle na Mazowszu wciąż utrzymuje się na wysokom poziomie - warszawski tramwaj wodny Wars wrócił na swoją trasę.

Deptak w centrum Grodziska Mazowieckiego utonął pod wodą. Wszystko przez gwałtowną ulewę, która w sobotę przeszła nad miastem. Na Kontakt 24 dostaliśmy zdjęcia od Pawła.

W ręce stołecznej drogówki wpadło blisko pół kilograma heroiny o wartości 100 tys. zł. Narkotyki znaleźli funkcjonariusze podczas kontroli motocyklisty, który przekroczył prędkość. Ich koledzy z Nasielska i Nowego Dworu zlikwidowali z kolei nielegalną plantację konopi.

Mężczyzna chciał sprzedać dom w tajemnicy przed swoją żoną. Poszedł do urzędów wraz z wspólniczką, która miała udawać małżonkę i próbował załatwić potrzebne formalności. Policję zawiadomiła czujna urzędniczka. Fałszywej parze grozi do 3 lat więzienia.

Mężczyzna probował nożem zabić sprzedawcę na stacji paliw w Ząbkach. Został złapany, gdy próbował uciec z miejsca przestępstwa. Grozi mu dożywocie.

Po potężnym wybuchu gazu w jednym z budynków w Pruszkowie, życie w bloku powoli wraca do normy. Wiele osób straciło jednak dach nad głową. Na nowy będą musiały jeszcze długo czekać.

Aleja Krakowska zwężona jest do jednego pasa ruchu od ulicy Słowikowskiego do Wąskiej. Wszystko przez wymianę nawierzchni alei w Raszynie i Jankach. Pomimo, że prace dopasowane są do godzin szczytu, kierowcy stoją w korku.

Wojskowy samolot herkules przeleciał nad Warszawą i zrzucił przed 17.00 ulotki przypominące o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinie "W" syreny zawyły nie tylko w Warszawie. O rocznicy wybuchu Powstania pamiętają też Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań czy Lublin.

Wołomińska policja zatrzymala 26-letniego Daniela H., który był ściśle powiązany z tzw. Grupą "Małpy". Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy konopi indyjskich i wprowadzenia w ciągu trzech lat do obrotu ok. 60 kg heroiny.

Nawałnica podtopiła Marki. Zalana była m.in. ul. Piłsudskiego - główna arteria w podwarszawskiej miejscowości. Pod wodą znalazły się też mniejsze uliczki i nawet 200 posesji. - Na szczęście nie trzeba było nikogo ewakuować - mówi Mariusz Mrozek z biura prasowego stołecznej komendy.

Zalane ulice, piwnice, garaże, kłopoty na lotnisku Okęcie i odwołany mecz - tak wyglądała Warszawa po gwałtownych opadach deszczu i burzy. Wieczorem najtrudniejsza sytuacja panowała w podwarszawskich Markach i Wołominie, gdzie zalało szpital i Archiwum Powiatowe.

Służby zakończyły przeszukiwanie gruzów po eksplozji, do jakiej doszło wieczeorem w piątek w Pruszkowie. Nie odnaleziono kolejnych ciał - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Nieoficjalnie wiadomo także, że jedynie część budynku zostanie przeznaczona do rozbiórki.

Zamknięte ważne arterie w centrum miasta, zakazy parkowania, zmiany w komunikacji miejskiej - I etap Tour de Pologne zaskoczył wielu warszawiaków. Efekt? Gigantyczne korki, tysiące zdenerwowanych kierowców i pasażerów.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z Konsorcjum Eurovia – Warbud na dokończenie po chińskiej firmie Covec odcinka A autostrady A2. Jednocześnie poinformowano, że umowa na budowę odcinka C z konsorcjum Boegl & Krysl - DSS zostanie podpisana niezwłocznie po uzupełnieniu gwarancji należytego wykonania robót i zapewniono, że autostrada będzie przejezdna na Euro 2012.

Kolejka WKD zmiażdżyła samochód osobowy na ul. Batorego w Grodzisku Mazowieckim. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca auta nie zatrzymał się przed znakiem Stop.

Podwyższający się poziom wody Wiśle uniemożliwa kursowanie promów. W samej stolicy zagrożenia powodziowego nie ma, ale fala wezbraniowa przemieszcza się po mazowieckim odcinku rzeki.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie pedofila, który przesiedział w więzieniu sześć lat. Po wyjściu zatrudnił się w domu opieki, gdzie najprawdopodobniej wykorzystał seksualnie przynajmniej jedną chorą kobietę. Mężczyzna został już aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Na przejeździe kolejowym w Ołtarzewie (woj. mazowieckie) 40-letni mężczyzna lekceważy sygnalizację, przejeżdża obok sznura samochodów i mija szlaban - wpada wprost pod koła pociągu. Ginie na miejscu. Najprawdopodobniej był pijany - informuje tvn24.pl.

Utratą tablic rejestracyjnych może zakończyć się jazda przez zalane drogi. Przekonali się o tym kierowcy, którzy przejeżdżali w środę przez okolice Piaseczna, nad którym przeszła gwałtowna nawałnica. Zdjęcia zgubionych pod wodą "blach" zamieściła w serwisie Kontaktu 24 internautka @Grażyna.

Z litewskiego tira, który brał udział w kolizji w Jadwisinie pod Warszawą, mieszkańcy okolicznych miejscowości ukradli ponad 13 ton gwoździ. Policja odzyskała 1500 kg towaru. Kierowca ciężarówki oszacował straty na 32 tys. zł.

Na drodze do Pruszkowa bez zmian. Drogowcy próbowali wprowadzić we wtorek w nocy nową organizację ruchu w Jerozolimskich, ale operacja zakończyła się fiaskiem. GDDiK tłumaczy, że ze względów technicznych.