Najnowsze

Poszukiwani pod zarzutem zabójstwa na Nowym Świecie. Jeden ma 23 lata, drugi 27

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
wini,
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie TVN24
wideo 2/4
TVN24Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Sąd wydał postanowienie o tymczasowym areszcie dla dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Poszukiwani są na podstawie listów gończych. To 23-letni Sebastian Włodarczyk oraz 27-letni Łukasz Goławski. Obaj są mieszkańcami Warszawy. Policja publikuje ich wizerunki.

O decyzji warszawskiego sądu poinformowała w poniedziałek prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. - Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł - zaznaczyła wówczas sierżant sztabowy Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Policja: trzykrotnie ugodzili pokrzywdzonego

Stołeczna policja opublikowała w poniedziałek po południu wizerunki poszukiwanych. To 23-letni Sebastian Włodarczyk oraz 27-letni Łukasz Goławski, mieszkańcy Warszawy. Według śledczych mężczyźni, "działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu, dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny, poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego".

"Wzywa się każdego, kto zna miejsce pobytu poszukiwanych do zawiadomienia o tym najbliższej jednostki policji lub prokuratury" - apeluje policja. Informatorom zapewniana jest anonimowość. Funkcjonariusze przestrzegają, że za ukrywanie poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi kara do pięciu lat więzienia.

Osoby posiadające informacje dotyczące zabójstwa na Nowym Świecie proszone są o kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, pod numerem telefonu 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

"Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych"

W piątek Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości, napisał na Twitterze: "Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani".

W kolejnym wpisie dodał, że "Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła 17 maja o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa tymczasowego aresztowania wobec ustalonych podejrzanych".

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania". - Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy - zaznaczyła prokurator Skrzyniarz.

Nagranie z bójki w sieci

W mediach społecznościowych pojawiły się krótkie nagrania z bójki przy bramie oraz wykonane chwilę później - widać na nim zakrwawionego mężczyznę leżącego na podłodze w sklepie. Pracownik sklepu udziela mu pomocy. Krótkie wideo z bójki opublikowaliśmy także na tvnwarszawa.pl. Udostępnił je nam portal Warszawa Nasze Miasto, trwa zaledwie kilkanaście sekund w wersji spowolnionej, wizerunki uczestników zostały zasłonięte. Na filmie widać dwóch mężczyzn atakujących trzeciego. W pewnym momencie w bramie budynku przy Nowym Świecie 28 ofiara zostaje powalona na ziemię.

Świadek nagrał atak na Nowym Świecie
Świadek nagrał atak na Nowym ŚwiecieTVN24

Jak ustalił dziennikarz śledczy tvn24.pl, tłem ataku było stanięcie ofiary w obronie dziewczyny.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini, kk

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości