TVN Warszawa | Śródmieście

Zabójstwo na Nowym Świecie. Ziobro: śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie TVN24
wideo 2/3
TVN24Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Znana jest tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo mężczyzny na Nowym Świecie. Wydano nakaz ich tymczasowego aresztowania - poinformował w piątek prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

"Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" - napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości. W kolejnym wpisie dodał, że "Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła 17 maja o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa tymczasowego aresztowania wobec ustalonych podejrzanych".

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała PAP, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże "ukrywają się przed organami ścigania". - Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy - zaznaczyła prokurator Skrzyniarz.

Zabójstwo w bramie

Do tragicznej w skutkach bójki doszło około godziny czwartej w nocy 8 maja, w rejonie skrzyżowania ulicy Foksal i Nowy Świat w bramie. - Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł - zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

O postępowaniu dotyczącym zabójstwa, prowadzonym przez policjantów ze Śródmieścia, informował później komisarz Marcin Żórawski. - Wizerunek uczestnika zdarzenia zarejestrowała kamera. Mężczyzna z krótkimi, ciemnymi włosami, z widocznym zarostem tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego - mówił. Policja ujawniła zdjęcia mężczyzny, którego poszukuje.

Nagranie z bójki w sieci

W mediach społecznościowych pojawiły się krótkie nagrania z bójki przy bramie oraz wykonane chwilę później - widać na nim zakrwawionego mężczyznę leżącego na podłodze w sklepie. Pracownik sklepu udziela mu pomocy. Krótkie wideo z szamotaniny opublikowaliśmy także na tvnwarszawa.pl. Udostępnił je nam portal Warszawa Nasze Miasto, trwa zaledwie kilkanaście sekund w wersji spowolnionej, wizerunki uczestników zostały zasłonięte. Na filmie widać dwóch mężczyzn atakujących trzeciego. W pewnym momencie w bramie budynku przy Nowym Świecie 28 ofiara zostaje powalona na ziemię.

Jak ustalił dziennikarz śledczy tvn24.pl, tłem ataku była banalna awantura, ofiara stanęła w obronie dziewczyny.

W ostatnią sobotę prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekazał, że Prokuratura Krajowa przejmuje nadzór nad postępowaniem w sprawie śmierci mężczyzny, a sprawą zajmują się bardzo doświadczeni prokuratorzy. Odniósł się też do spekulacji na temat narodowości sprawców, które pojawiały się w przestrzeni publicznej. Wskazał, że z informacji, jakie zebrali do tej pory śledczy wynikało, że sprawcami nie byli obcokrajowcy.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: warszawa.naszemiasto.pl

Pozostałe wiadomości