Pawlak będzie senatorem z Płocka. Rekordowy wynik Bodnara w Warszawie

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Myrcha: na ziemi dzieją się prawdziwe rzeczy, prawdziwa polityka, a pan Bochenek orbituje w chmurach
Myrcha: na ziemi dzieją się prawdziwe rzeczy, prawdziwa polityka, a pan Bochenek orbituje w chmurachTVN24
wideo 2/20
Wybory parlamentarne 2023

W wyborach do Senatu w czterech okręgach w stolicy mandaty biorą kandydaci opozycji. Rekordowym poparciem ponad 600 tysięcy głosów może pochwalić się były rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar (Koalicja Obywatelska). Na Mazowszu dominują kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, choć nie wszędzie. Mandat w Płocku bierze były premier Waldemar Pawlak, który reprezentował Trzecią Drogę.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania w wyborach do Senatu. Okręgi wyborcze są jednomandatowe. Oznacza to, że w każdym z nich możliwy do zdobycia jest tylko jeden mandat - zwycięzca zostaje senatorem. Pozostali kandydaci, nawet jeśli uzyskają wysoki wynik, odchodzą z niczym.

Wybory do Senatu w Warszawie, rekordowy wynik Bodnara

W okręgu wyborczym numer 42, obejmującym dzielnice: Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Targówek, Wesoła zdecydowaną przewagę zyskał Marek Borowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej, uzyskując 178 104 głosów. Zdobył mandat. Jego rywal Wojciech Zabłocki z Prawa i Sprawiedliwości zdobył 77 370.

ZOBACZ: Pojedynek "jedynek" w Warszawie, jest zdecydowany lider.

Marek BorowskiTVN24

W okręgu wyborczym numer 43, w skład którego wchodzą dzielnice: Mokotów, Ursynów, Wawer, Wilanów, mandat zdobyła Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej - 231 122 głosów. Alvin Gajadhur (PiS) ma 78 293 głosów.

Małgorzata Kidawa-BłońskaTVN24

W okręgu wyborczym numer 44, składającym się z Białołęki, Bielan, Śródmieścia, Żoliborza, a także głosów oddanych na statkach i za granicą bardzo dużą przewagę i w rezultacie mandat uzyskał Adam Bodnar z Koalicji Obywatelskiej - aż 628 442 głosów. Jego rywalka Alicja Żebrowska z Prawa i Sprawiedliwości otrzymała 193 356 głosów.

Adam Bodnar to tej pory zebrał najwięcej głosówTVN24

W okręgu wyborczym numer 45, który tworzą dzielnice: Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy oraz Wola znaczącą przewagę uzyskała kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat, na którą zagłosowało 204 934 wyborców. Uzyskała tym samym mandat do wyższej izby parlamentu. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości Michała Grodzkiego zagłosowało 78 128.

Magdalena Biejat na konferencji we WrocławiuTVN24

Wyniki z Mazowsza, były premier Pawlak będzie senatorem

W okręgu wyborczym numer 38 (Płock oraz powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski i żyrardowski) wygrał Waldemar Pawlak (Trzecia Droga), zdobył 113 143 głosy. Marek Martynowski (PiS) przegrał nieznacznie – miał 107 267 głosów.

W okręgu wyborczym numer 39 (powiaty: ciechanowski, mławski, płoński, przasnyski i żuromiński) mandat senatora zdobył Krzysztof Bieńkowski (PiS) - 80 567 głosów. W Senacie nie zasiądzie Jan Maria Jackowski (własny komitet wyborczy), który zdobył 71 404 głosy.

W okręgu wyborczym numer 40 (powiaty: legionowski, nowodworski, warszawski zachodni i wołomiński) mandat wywalczyła Jolanta Hibner (Koalicja Obywatelska) - 171 541 głosów. Jej kontrkandydat Adam Lubiak (PiS) miał 119 929 głosów.

W okręgu wyborczym numer 41, obejmującym powiaty: grodziski, otwocki, piaseczyński i pruszkowski, mandat zdobył Michał Kamiński z Trzeciej Drogi – 198 074 głosów. Barbara Socha (PiS) nie zasiądzie w Senacie – 108 830 głosów.

W okręgu wyborczym numer 46 (Ostrołęka oraz powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski) wygrał Robert Mamątow (PiS) - 89 104 głosy. Grzegorz Nowosielski z Trzeciej Drogi zdobył 59 033 głosy.

PRZECZYTAJ: Szefowa komisji, w której głosowano po północy: Bardzo wam dziękuję, rodacy. Tego się nie da opisać.

W okręgu numer 47, obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski, wygrał Maciej Górski (PiS) – 96 148 głosów. Zbigniew Widelski (Bezpartyjni Samorządowcy) przegrał nieznacznie - 91 985.

W okręgu wyborczym numer 49 (powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki i przysuski) mandat senacki zdobył były marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS) - 71 115 głosów. Do wyższej izby parlamentu nie trafi natomiast Leszek Przybytniak (Trzecia Droga) - 55 194 głosy oraz Krzysztof Lachowski (własny komitet wyborczy), na którego postawiło 11 039 wyborców i wyborczyń.

Z okręgu wyborczego numer 50 (Radom oraz powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński) do Senatu trafi Wojciech Skurkiewicz (PiS), który zdobył 121 080 głosów. Mandatu nie otrzymają: Cezary Brymora (Trzecia Droga) - 89 569 głosów oraz Jarosław Dąbrowski (Konfederacja) - 22 429, Jacek Nowak (Bezpartyjni Samorządowcy) - 13 061 i Beata Mnich (własny komitet wyborczy) - 6 337.

Autorka/Autor:mg/gp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wojewoda Mariusz Frankowski, na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków odwołał prof. dra hab. Jakuba Lewickiego z pełnienia funkcji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu.

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Mazowiecki konserwator zabytków odwołany ze stanowiska

Źródło:
PAP

Palenie szkodzi zdrowiu to wiadomo nie od dziś. Jednak pewnemu 54-latkowi zaszkodziło wyjątkowo dotkliwie. Zapalił papierosa na przystanku autobusowym i trafił za kratki prawie na rok. Dlaczego?

Sąd wydał za nim list gończy, 54-latek wpadł przez palenie na przystanku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura w Legionowie poszukuje sprawców dwóch przestępstw: śmiertelnego potrącenia oraz ciężkiego pobicia. Do obu zdarzeń doszło w miejscach objętych monitoringiem miejskim. Ale na dyżurze nie było operatorów, którzy mogliby zareagować i wezwać pomoc.

Śmiertelne potrącenie przy kamerze monitoringu. Operatora nie było w pracy, sprawca poszukiwany

Śmiertelne potrącenie przy kamerze monitoringu. Operatora nie było w pracy, sprawca poszukiwany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzyk Piotr M., podejrzany o wyłudzenie z ubezpieczenia na podstawie podrobionych dokumentów, skomentował sprawę. "Jest mi bardzo przykro, że przez moje zaniechanie i brak reakcji ucierpiało dobre imię zespołu. Wszystkich tych, których zaufanie zawiodłem - przepraszam" - napisał.

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Podejrzany o oszustwa muzyk Kultu przeprasza. Kazik: ja się z internetów dowiedziałem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Według policji, podejrzani posługiwali się podrobionymi, amerykańskimi dokumentami i wyłudzonymi aktami zgonu. W sprawie postawiono już zarzuty, jednym z podejrzanych jest wieloletni muzyk formacji Kult.

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Sfingowane zgony w USA, wyłudzanie odszkodowań w Polsce. Wśród zatrzymanych muzyk Kultu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca busa jechał "wężykiem" trasą S7 w okolicy Szydłowca, zwrócił uwagę żołnierzy, którzy wracali ze szkolenia. Mundurowi zajechali drogę mężczyźnie i zabrali kluczyki. Okazało się, że kierowca był pijany.

Jechał "wężykiem". Zareagowali żołnierze z Krakowa

Jechał "wężykiem". Zareagowali żołnierze z Krakowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Tramwaj na Białołękę jest absolutnie priorytetem - zapewnił prezydent Warszawy i kandydat na drugą kadencję Rafał Trzaskowski (PO). Inwestycja ma już decyzję środowiskową, ale przetargu na projekt wciąż nie ogłoszono. Budowa jest obiecywana od lat.

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Tramwaj na Białołękę znów "absolutnym priorytetem". A nie ma nawet projektu

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Od piątku, 1 marca rusza nowy sezon miejskiego roweru Veturilo. Ratusz zapewnia, że cena wypożyczenia nie zmienia się i zapowiada, że w związku z rosnącą popularnością powstaną w mieście kolejne nowe stacje rowerowe. Sezon potrwa do 30 listopada.

Trzy tysiące rowerów w 300 stacjach. Veturilo wraca po zimowej przerwie

Trzy tysiące rowerów w 300 stacjach. Veturilo wraca po zimowej przerwie

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mieszkance Białołęki, która w niedzielę wieczorem zostawiła w domu śpiącego czterolatka i wyszła do restauracji. - Maluch przez okno wydostał się na zewnątrz i w samej piżamce szukał mamy. Ratownicy przewieźli go do szpitala, a 31-latkę zatrzymali policjanci - przekazała rzeczniczka tamtejszej policji komisarz Paulina Onyszko.

Zostawiła syna i poszła do restauracji. Czterolatek stał na ulicy w piżamie

Zostawiła syna i poszła do restauracji. Czterolatek stał na ulicy w piżamie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dochodziła godzina 1.30, gdy patrolujących Miasteczko Wilanów strażników miejskich zatrzymał 13-letni chłopiec. Powiedział, że boi się wrócić do domu, bo ktoś straszy go bronią. Strażnicy poprosili o wsparcie policję i pojechali do domu nastolatka.

13-latek myślał, że ktoś grozi mu bronią. W środku nocy wyszedł z domu

13-latek myślał, że ktoś grozi mu bronią. W środku nocy wyszedł z domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Zaprezentował jazdę na jednym kole, a jego wyczyn uwiecznił policyjny wideorejestrator - opisuje jazdę motocyklisty piaseczyńska policja. Popisy kosztowały 24-latka 1500 złotych mandatu.

Jechał na jednym kole. Trafił na policjantów w nieoznakowanym radiowozie

Jechał na jednym kole. Trafił na policjantów w nieoznakowanym radiowozie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Sękocin Las niedaleko Pruszkowa kierowca uderzył w samochód stojący w korku, następnie oddalił się pieszo. Policja ustala, kto kierował autem.

Uderzył w samochód i uciekł. W aucie zostały puszki po piwie

Uderzył w samochód i uciekł. W aucie zostały puszki po piwie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę wieczorem w alei Stanów Zjednoczonych doszło do zderzenia z udziałem autobusu miejskiego i auta przewozu osób. Nikomu nic się nie stało. Policja podsumowała zdarzenie mandatem.

Kolizja z udziałem autobusu i auta przewozu osób

Kolizja z udziałem autobusu i auta przewozu osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zabieranie go stamtąd wywołałoby kolejną wojnę, przez kolejne miesiące zajmowalibyśmy się tylko tym, zamiast naprawieniem państwa, to nie jest nam do niczego potrzebne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej.

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

"Jestem przeciwnikiem, żeby ten pomnik zniknął z placu"

Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl

Co dalej z Lotniskiem Chopina i Centralnym Portem Komunikacyjnym? Rafał Trzaskowski stwierdził, że budowa CPK zniszczyłaby Okęcie, będące "jednym z największych atutów Warszawy", przyciągającym do miasta biznes. Zaznaczył jednak, że sprawa z CPK wyglądałaby inaczej, gdyby Lotnisko Chopina w stolicy zostało.

Czy warto budować nowe lotnisko. Rafał Trzaskowski chce "prawdziwych argumentów"

Czy warto budować nowe lotnisko. Rafał Trzaskowski chce "prawdziwych argumentów"

Źródło:
PAP, Radio Zet

W podwarszawskim Józefowie doszło do pożaru w budynku strzelnicy. Nikomu nic się nie stało. Strażakom udało się opanować ogień.

Pożar na strzelnicy pod Warszawą

Pożar na strzelnicy pod Warszawą

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ścigała ich policja, uderzyli z impetem i zniszczyli wartą 800 tys. zł karetkę pogotowia, i uciekli. Policja szybko ich znalazła, ale zarzutów nie usłyszeli, wyszli na wolność. - Uderzenie było tak silne, że ponad trzytonowy ambulans przewrócił się na bok jak zabawka. Gdyby na pokładzie ambulansu przebywał pacjent, prawdopodobnie zginąłby na miejscu - tak opisują wypadek przedstawiciele pogotowia.

Policyjny pościg, zderzenie z karetką. Zatrzymano dwie osoby, ale zarzutów nie postawiono

Policyjny pościg, zderzenie z karetką. Zatrzymano dwie osoby, ale zarzutów nie postawiono

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Barbara Socha ma być pierwszą zastępczynią Tobiasza Bocheńskiego w ratuszu, o ile kandydat popierany przez PiS wygra wybory na prezydenta Warszawy. Socha to była wiceminister rodziny i pełnomocnik ds. polityki demograficznej w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zdradził, kto będzie jego zastępczynią

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy zdradził, kto będzie jego zastępczynią

Źródło:
PAP

Ośmioletni Wiktor w swoim brytyjskim akcie urodzenia jako rodziców ma wpisane dwie matki. Kobiety chciały, by tak samo było w polskich dokumentach. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w tej sprawie.

W brytyjskim akcie urodzenia ma dwie matki, w polskim dowodzie nie może. Wyrok

W brytyjskim akcie urodzenia ma dwie matki, w polskim dowodzie nie może. Wyrok

Źródło:
TVN24

Sąd zdecydował o areszcie dla mężczyzny, który miał brutalnie zaatakować kobietę w warszawskim Śródmieściu. 23-latek jest podejrzany między innymi o usiłowanie zabójstwa na tle rabunkowym i seksualnym.

Brutalnie zaatakował młodą kobietę na Żurawiej. Jest areszt

Brutalnie zaatakował młodą kobietę na Żurawiej. Jest areszt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja i prokuratura w Gostyninie (Mazowieckie) wyjaśniają okoliczności potrącenia 37-letniej kobiety prowadzącej wózek z 9-miesięcznym dzieckiem. W środę kierowca usłyszał w środę zarzuty spowodowania wypadku i jazdy pod wpływem alkoholu.

Potrącenie matki i niemowlaka. Kierowca usłyszał zarzuty. "Wypadku nie pamięta"

Potrącenie matki i niemowlaka. Kierowca usłyszał zarzuty. "Wypadku nie pamięta"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24, tvnwarszawa

Autokar wiozący wycieczkę szkolną uderzył w tył ciężarówki z naczepą. Do szpitala trafiło dwoje dzieci. Do zderzenia doszło na trasie S8 pod Nadarzynem. Są utrudnienia.

Autokar z dziećmi uderzył w ciężarówkę. Dwie osoby w szpitalu

Autokar z dziećmi uderzył w ciężarówkę. Dwie osoby w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl