Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Od wtorku objazdy w Wawrze

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UMObjazd zamkniętego odcinka ulicy Patriotów

We wtorek 12 listopada w życie wchodzą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Patriotów. Są związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy.

"We wtorek około godziny 11, ruch z zachodniej jezdni ulicy Patriotów zostanie przełożony na tymczasową drogę. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy węzła z POW" - podaje stołeczny ratusz.

Powstaje węzeł Patriotów i POW

W rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn powstaje węzeł drogowy ulicy Patriotów z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami Patriotów i torami budowana jest tak zwana wanna szczelna. W niej znajdzie się przyszła trasa.

We wtorek z ruchu wyłączona zostanie zachodnia jezdnia ulicy Patriotów, pomiędzy Szafirową a Brodnicką. "Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na tymczasową jezdnię, omijającą łukiem plac budowy. Dzięki temu wykonawca będzie mógł dokończyć prace przy zachodniej części konstrukcji wanny" – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Trasa o długości 18,5 kilometra

Inwestorem budowy POW jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje budowę trasy z dwoma jezdniami o trzech pasach ruchu. Droga o długości 18,5 kilometra obejmuje odcinek od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska".

"W ramach inwestycji wybudowane zostaną między innymi tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych" - dodaje ratusz.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o przebudowie ulicy Górczewskiej;

Przebudowa Górczewskiej

"Górczewska będzie miała po dwa pasy ruchu"Mateusz Szmeter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b