Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy. Od wtorku objazdy w Wawrze

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UMObjazd zamkniętego odcinka ulicy Patriotów

We wtorek 12 listopada w życie wchodzą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Patriotów. Są związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy.

"We wtorek około godziny 11, ruch z zachodniej jezdni ulicy Patriotów zostanie przełożony na tymczasową drogę. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy węzła z POW" - podaje stołeczny ratusz.

Powstaje węzeł Patriotów i POW

W rejonie stacji kolejowej PKP Miedzeszyn powstaje węzeł drogowy ulicy Patriotów z budowaną Południową Obwodnicą Warszawy. Pod jezdniami Patriotów i torami budowana jest tak zwana wanna szczelna. W niej znajdzie się przyszła trasa.

We wtorek z ruchu wyłączona zostanie zachodnia jezdnia ulicy Patriotów, pomiędzy Szafirową a Brodnicką. "Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na tymczasową jezdnię, omijającą łukiem plac budowy. Dzięki temu wykonawca będzie mógł dokończyć prace przy zachodniej części konstrukcji wanny" – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Trasa o długości 18,5 kilometra

Inwestorem budowy POW jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która planuje budowę trasy z dwoma jezdniami o trzech pasach ruchu. Droga o długości 18,5 kilometra obejmuje odcinek od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska".

"W ramach inwestycji wybudowane zostaną między innymi tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych" - dodaje ratusz.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o przebudowie ulicy Górczewskiej;

Przebudowa Górczewskiej

"Górczewska będzie miała po dwa pasy ruchu"Mateusz Szmeter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b