"Piekielnie kontrowersyjna sprawa. Słyszałem i z jednej, i drugiej strony ataki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Aleja Waszyngtona w Warszawie
Aleja Waszyngtona w WarszawieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Aleja Waszyngtona w WarszawieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Kiedy na Gocław dotrze metro, a kiedy tramwaj? Dlaczego na Saskiej Kępie wciąż nie ma strefy płatnego parkowania? Czemu deweloperzy poczynają sobie tak śmiało, a straż miejska jest tak nieskuteczna? M.in. na te pytania odpowiadał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami Pragi Południe.

Kilkaset mieszkanek i mieszkańców stawiło się we wtorek wieczorem w Terminalu Kultury Gocław, by spotkać się z prezydentem Warszawy. Rafał Trzaskowski pojawił się tam w ramach objazdu dzielnic. Przez niespełna dwie godziny odpowiadał na pytania o duże inwestycje, ale musiał się też mierzyć z indywidualnymi sprawami.

Komunikacja. Tramwaj i metro na Gocław

Duża część dzielnicy zmaga się z marnym dojazdem do centrum. Tramwaj na Gocław obiecywany jest od lat, ale budowa wciąż nie ruszyła. W planach jest tam także trzecia linia metra przez rondo Wiatraczna, mimo wątpliwości co do jej zasadności.

- Planujemy jedno i drugie, tramwaj i metro - zapewnił zdecydowanie Rafał Trzaskowski - To nie jest proste, bo musimy zapewnić Unię Europejską, że będą potoki pasażerów i tu, i tu. Jeśli chodzi o tramwaj - plany są gotowe, jeśli będzie finansowanie z Unii Europejskiej ta inwestycja powinna się zacząć w 2027 roku. Natomiast w najbliższych tygodniach będziemy ogłaszać (przetarg na - red.) projekt trzeciej linii metra. To olbrzymie inwestycje. Mamy zapewnione (w budżecie miasta - red.) pieniądze na współfinansowanie, łącznie kilkaset milionów złotych na obie inwestycje, ale bez finansowania unijnego nie udźwigniemy ich. Teraz finansowanie jest zamrożone, mam nadzieję, że w związku z tym, że zmienia się rząd, te pieniądze zostaną odblokowane - odpowiadał Trzaskowski.

Drogi. Buspas na ulicy Ostrobramskiej i kształt alei Waszyngtona

Jeden z mieszkańców krytykował buspas na Ostrobramskiej. Choć zastrzegł, że generalnie "nie jest przeciwnikiem buspasów", to akurat nie jest entuzjastą tego pod swoimi oknami. Dlaczego? W jego ocenie generuje korki. - Ten buspas jest tymczasowy w związku z remontem Trasy Łazienkowskiej. Od czasu do czasu trzeba dokonywać bardzo kosztownych remontów, które są niespecjalnie spektakularne, a do tego uciążliwe, ale my to robić musimy. Na razie jest buspas, żeby komunikacja mogła się poruszać w tej trudnej sytuacji. Jak skończmy remonty, analizy odpowiedzą, czy jest on potrzebny czy nie - tłumaczył prezydent Warszawy.

Inna mieszkanka zapytała o przyszłość alei Waszyngtona, szczególnie w kontekście tramwajów, które po zdegradowanym torowisku nie mogą już jeździć szybciej niż 20 kilometrów na godzinę. Przypomnijmy. Tramwaje Warszawie w ubiegłym roku przedstawiły projekt gruntownej przebudowy ulicy, nie tylko torowiska. Zmiany miały poprawić bezpieczeństwo pieszych i zmieścić ścieżkę rowerową. Ale wiązałoby się to z ograniczeniem liczby pasów, przeciwko czemu zaprotestowali radni, strasząc paraliżem. Drugi wariant tramwajarzy zakładał pozostawienie dotychczasowej szerokości jezdni (2x2), ale oznaczałby wycinkę kilkuset drzew.

Prezydent stolicy uznał tę sprawę za "piekielnie kontrowersyjną". Przyznał, że jest potrzebny remont torów, ale nie sposób go zrobić bez określenia, jak aleja ma docelowo wyglądać. A w tej kwestii jeszcze nie zdecydował. - Słyszałem i z jednej, i drugiej strony ataki. Trwają analizy, musimy dojść do porozumienia - odparł.

Aleja Waszyngtona Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Parkowanie. Co z płatną strefą na Saskiej Kępie?

Pojawiła się też kwestia parkowania na Saskiej Kępie. Problemy tutejszych mieszkańców wynikają z tego, że miejsca zajmują osoby, które przyjeżdżają z innych dzielnic, by dalej ruszyć komunikacją. - Po wielu dyskusjach podjęliśmy decyzję, że będzie strefa płatnego parkowania, ale wojewoda ją zaskarżył, sąd administracyjny przychylił się do naszej opinii. Wojewoda skarży dalej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. To nie jest działanie neutralne, tylko działanie czysto polityczne - ocenił Rafał Trzaskowski. I zapewnił, że jeśli procedura odwoławcza zakończy się po myśli ratusza, to prace nad uruchomieniem strefy mogą ruszyć na początku przyszłego roku.

Tak jak na innych tego typu spotkaniach nie mogło zabraknąć osoby, według której najważniejszym zadaniem miasta powinna być budowa parkingów dla prywatnych aut: podziemnych lub piętrowych. - Sytuacja wygląda tak, że podusimy się od liczby samochodów. To nie ma nic wspólnego z tym, czy ktoś lubi samochody czy nie. Ja też jak muszę, to jeżdżę. Co możemy zrobić? Przede wszystkim uprzywilejować komunikację miejską. I robimy to. Jeżeli budować parkingi, to Park and Ride na obrzeżach miasta, tak, żeby ludzie mogli zostawić samochód i przesiąść się na komunikację miejską - przekonywał Trzaskowski.

Rozprawił się też z mitem braku miejsc parkingowych w centrum, wskazując na parking pod placem Defilad, który jest wypełniony średnio w 70 procentach. Przypomniał, że budowany jest garaż pod placem Powstańców Warszawy, pierwszy raz w partnerstwie publiczno-prywatnym. Podniósł też, że w Brukseli wysycha źródełko finansowe dla projektów infrastrukturalnych, bo Warszawa będzie niebawem zbyt bogata, by ubiegać się o pomoc tego typu. Ponadto UE stawia na projekty zielone, a za takie ciężko uznać parkingi.

Sport. Pytanie o zdezelowany stadion Drukarza

Padło również pytanie o "zdezelowaną infrastrukturę" na stadionie Drukarza. Prezydent Warszawy przekonywał, że "nie jest tak, że nic się tam nie wydarzyło". Zauważył, że jest nowy Orlik, ale przyznał, że główny stadion i jego zaplecze nie przystaje do XXI wieku. Tłumaczył, że byłaby to inwestycja idąca w dziesiątki milionów złotych i póki nie poprawi się sytuacja finansowa miasta, jest mało możliwa. Wyraził nadzieję, że nowy rząd "nie będzie łupił samorządów". Zwrócił uwagę, że wyklarowanie sytuacji własnościowej pozwoliło uruchomić inwestycję w inny obiekt w dzielnicy - stadion lekkoatletyczny przy Podskarbińskiej.

Zapewnił, że są pieniądze - 44 miliony złotych - na modernizację szkoły podstawowej numer 215. - Wybór wykonawcy ma się dokonać na początku roku - powiedział.

Przestrzeń. Na ile pozwolić deweloperem, czego od nich wymagać

Kilkoro mieszkańców wyrażało obawy o skutki gwałtownej zabudowy Gocławia. Jeden z nich relacjonował swoje spotkania w spółdzielni, podczas których miał usłyszeć od spółdzielców, że "jeśli nie będą budować, to miasto odbierze im grunt". - Historia brzmi bardzo dziwnie, nic takiego nie ma miejsca - prostował prezydent Trzaskowski.

Polemizował ze słowami mieszkańca, który grzmiał o "samowolce deweloperów" na Gocławiu. - Staramy się robić absolutnie wszystko, żeby relacje między miastem a deweloperami były jak najbardziej przejrzyste. Czym więcej będziemy mieć planów zagospodarowania, tym lepiej. (…) Tam gdzie ich nie ma, gdzie mamy budowę na wuzetkach (warunkach zabudowy – red.) jest trochę więcej dowolności. Ale co się spotykam z jakimś deweloperem, to wszyscy narzekają, że moi urzędnicy są za twardzi, za ostrzy, za bardzo dbają o interes miasta, przez co nie mogą budować tak szybko, jak by chcieli. Trzeba wyważyć racje - argumentował.

Zastrzegł, że wymaga od swoich podwładnych, żeby w tych kwestiach "byli twardzi". Przyznał, że mimo postawy miasta, "deweloperzy budują na potęgę", obiecując infrastrukturę społeczną, której jeszcze nie ma. Co potem kieruje wściekłość mieszkańców na urzędników. - Staramy się, żeby deweloperzy partycypowali w tych inwestycjach - zapewnił Trzaskowski.

Dodał, że w dbaniu o ład przestrzenny nie pomagają wprowadzone przez rząd PiS przepisy zwane lex deweloper.

Sprawa wiceburmistrza podejrzanego o korupcję

Prezydent stolicy nie uciekł również od tematu afery korupcyjnej w urzędzie dzielnicy. Kilka miesięcy temu wiceburmistrz Pragi Południe Adam C. odpowiedzialny m.in. za architekturę został zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji.

- Nie jestem w stanie wykluczyć, że gdzieś w mieście stołecznym Warszawa dochodzi do jakichś nieprawidłowości. W sumie pracownicy miasta i miejskich spółek to 24 tysiące osób. Mam ograniczone zaufanie do skrajnie upolitycznionych organów ścigania, ale współpracujemy z nimi. Są od tego, żeby takie sprawy wyjaśniać - mówił Rafał Trzaskowski. Przypomniał, że gdy sprawa wyszła na jaw, zarządził audyt w dzielnicach (jego wyników wciąż nie znamy) i zobowiązał do "rotacji wiceburmistrzów zajmujących się architekturą". - To zdrowa praktyka administracyjna, żeby specjaliści od zarządzania mogli się zajmować różnymi obszarami po to, żeby uczyć się nowych dziedzin. Chodzi też o to, żeby zasiedzenie czy znajomości, nie mówiąc o korupcji, nie miały wpływu na podejmowanie decyzji. A korupcję należy wypalać żelazem - podkreślił stanowczo.

Wielka sala koncertowa i mała kładka nad kanałem

Zapytany o niewydolność straży miejskiej, która zgłoszenia weryfikuje czasem po kilkudziesięciu godzinach, opowiadał, że to kwestia braku dostatecznych funduszy (temat ubytku 9 miliardów w związku ze zmianami fiskalnymi rządu powracał zresztą wielokrotnie). Niespodziewanie w sukurs przyszedł mu senator Marek Borowski, który pojawił się na spotkaniu. - Kilka dni temu byłem na uroczystościach związanych z Dniem Nauczyciela. Zostawiłem samochód na ulicy, po dwóch godzinach go nie było. Straż miejska zareagowała właściwie, byłem zachwycony (straż odholowała jego auto - red.) - opowiadał Borowski. Potem zapytał o salę koncertową Sinfonii Varsovii, która ma powstać na Kamionku. Prezydent wyraził nadzieję, że zmiana rządu pozwoli przyspieszyć bardzo drogą budowę. Analogicznie w przypadku obwodnicy śródmiejskiej.

Na pytanie o niesławną kładkę nad Kanałem Wystawowym, której od lat nie potrafią wyremontować władze dzielnicy, a ostatnio musiały ją zamknąć, Rafał Trzaskowski zadeklarował, że "wystosował pismo do konkretnego dewelopera", który w ramach wspomnianej wyżej partycypacji ma ten remont przeprowadzić. - W przeciągu najbliższych tygodni będę mógł państwu potwierdzić, kiedy i jak to zostanie zrobione - podsumował.

Praga Południe. Kilkaset osób na spotkaniu z Rafałem TrzaskowskimE.Lach/UM

Autorka/Autor:Piotr Bakalarski

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godziny 13 przy ulicy Vogla w Wilanowie. Samochód osobowy uderzył w drzewo, po czym stanął w płomieniach. Jak informuje straż pożarna, w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Samochód wbił się w drzewo i spłonął. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Duże utrudnienia występowały w rejonie skrzyżowania Łopuszańskiej oraz Alej Jerozolimskich. W wyniku dwóch zdarzeń drogowych łącznie uszkodzonych zostało pięć samochodów. Jak poinformowała policja, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kolizja radiowozu i taksówki, tuż obok dachowanie

Kolizja radiowozu i taksówki, tuż obok dachowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Niebezpieczna sytuacja na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Zawiszyn. Kierowca ciężarówki wyprzedzał, gdy z przeciwka jechał samochód osobowy. Gdyby kierujący autem nie zjechał z jezdni w ostatniej chwili, doszłoby do tragedii.

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Ciężarówką wyprzedzał "na czołówkę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana pod koniec XIX wieku jednopiętrowa czynszówka przy ulicy Kawęczyńskiej na Starej Pradze przejdzie generalny remont. To pozwoli uratować jedyny zachowany w tej okolicy drewniany budynek.

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

W niezmienionej formie przetrwał 120 lat. Doczekał remontu

Źródło:
PAP

Za pięć lat Lotnisko Chopina ma być gotowe do obsługi 30 milionów pasażerów rocznie. Wymaga to dużych inwestycji. Ale jaka nie byłaby ich skala stołeczny port lotniczy nie ma możliwości technicznych do przyjęcia większej liczby podróżnych. Z zapewnień przedstawiciela rządu jasno wynika, że po uruchomieniu Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie lotnisko powinno zostać zamknięte. 

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Przyszłość Lotniska Chopina. 700 samolotów w ciągu doby, na więcej brakuje miejsca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczny ratusz poinformował o postępach w budowie zachodniego odcinka linii metra M2. Trwają prace konstrukcyjne. Niedługo rozpocznie się łączenie stacji techniczno-postojowej z pasażerską Karolin.

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Budowa linii metra M2. "Prace przeniosły się pod ziemię"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

O godzinie 11 rozpoczął się doroczny Bieg Konstytucji 3 Maja. Start i metę pięciokilometrowej trasy biegu zlokalizowano na placu Trzech Krzyży. Niektóre ulice w Śródmieściu stolicy zostały zamknięte dla ruchu. W związku z obchodami rocznicy wprowadzenia Konstytucji 3 Maja na placu Zamkowym odbędą się uroczystości z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Pięć tysięcy zawodników wystartowało w biegu Konstytucji 3 Maja

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci ze Zwolenia (Mazowsze) interweniowali wobec właścicieli królika, którego przetrzymywano w gołębniku bez dostępu do wody, pożywienia i światła dziennego. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi jej do trzech lat więzienia.

Królik uwięziony bez wody i jedzenia. Wezwano straż

Królik uwięziony bez wody i jedzenia. Wezwano straż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sześć firm chce się podjąć przebudowy i zazielenienia 2,5 hektara ulic i placów w rejonie Złotej i Zgody. Miasto analizuje oferty, które wpłynęły. - Najkorzystniejszą złożyła firma Skanska - podał ratusz.

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Sześć firm chce przebudować Złotą i jej okolicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W nocy na bulwarze przy pomniku Syreny doszło do konfrontacji między patrolem policji a dwoma pijanymi mężczyznami. Jak podała komenda stołeczna, zaatakowali oni funkcjonariuszy. Agresorzy popychali i przewracali mundurowych. Poszło o zbyt głośne słuchanie muzyki.

Bójka i szarpanina na bulwarach. "Dwóch mężczyzn zaatakowało policjantów"

Bójka i szarpanina na bulwarach. "Dwóch mężczyzn zaatakowało policjantów"

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Nie powiedział ani słowa, nie chciał zdradzić motywów działania, był kompletnie zaskoczony naszym widokiem - mówi o zatrzymaniu 16-latka w związku z próbą podpalenia synagogi Nożyków w Warszawie rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Prokuratura złożyła wniosek, by nastolatek odpowiadał jak dorosły. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Próba podpalenia synagogi. Prokuratura chce, by 16-latek odpowiadał jak dorosły

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do szpitala trafił kierowca mercedesa, który z stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. - Prawdopodobnie zasłabł za kierownicą - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Zjechał z drogi, uderzył w drzewo. "Prawdopodobnie zasłabł"

Zjechał z drogi, uderzył w drzewo. "Prawdopodobnie zasłabł"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z hoteli w Płońsku (Mazowieckie) zapaliła się instalacja fotowoltaiczna. Ewakuowano 17 osób.

Zapaliła się instalacja fotowoltaiczna na dachu hotelu. 17 osób ewakuowanych

Zapaliła się instalacja fotowoltaiczna na dachu hotelu. 17 osób ewakuowanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W centrum handlowym w podwarszawskim Piasecznie wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali klientów oraz pracowników, w sumie około 250 osób. Ogień został opanowany, potem oddymiono pomieszczenia.

Pożar w centrum handlowym. Ewakuowano 250 osób

Pożar w centrum handlowym. Ewakuowano 250 osób

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Leszek Miller i Włodzimierz Cimoszewicz podczas czwartkowej uroczystości w Warszawie podpisali sprayem mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. - Chcieliśmy, żeby to był symbol radości, barwy i nadziei - podkreślał Miller. Cimoszewicz wspominał kulisy polityczne przed podpisaniem traktatu akcesyjnego. - Zmieniliśmy sposób negocjowania, żeby osiągnąć sukces. I ten sukces osiągnęliśmy - stwierdził.

Byli premierzy zostali grafficiarzami. Podpisali mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Byli premierzy zostali grafficiarzami. Podpisali mural z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Źródło:
TVN24

Policjanci odzyskali część historycznych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej. Wcześniej rozpracowali schemat działania i zatrzymali pięć osób. Wartość skradzionych woluminów oszacowano na blisko 4 miliony złotych.

Odzyskali część drogocennych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej

Odzyskali część drogocennych książek skradzionych z Biblioteki Uniwersyteckiej

Źródło:
PAP

Był pijany, awanturował się na pokładzie samolotu i ostatecznie musiał zrezygnować wtedy z urlopu w Turcji. Teraz przyszły kolejne konsekwencje w postaci wyroku sądu za znieważenie strażników granicznych. 

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Trzy tygodnie temu opuścił więzienie i już wrócił za kraty. 46-latek jest podejrzany o rozbój i próbę wymuszenia. - Zagroził kastetem nastolatkowi i ukradł mu telefon oraz kartę płatniczą - informuje policja. Potem mężczyzna miał zażądać pieniędzy za zwrot rzeczy.

Policja: zagroził nastolatkowi kastetem, zabrał telefon i kartę płatniczą

Policja: zagroził nastolatkowi kastetem, zabrał telefon i kartę płatniczą

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z kościoła pod Radomiem zniknęły przedmioty liturgiczne. W sprawie pomocny okazał się monitoring, który w świątyni zamontowano dzień wcześniej. Policjanci dostrzegli na nim kobietę i szybko ustalili jej tożsamość.

Kościół okradziony. 37-latkę zgubił monitoring, który zamontowano dzień wcześniej

Kościół okradziony. 37-latkę zgubił monitoring, który zamontowano dzień wcześniej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W pobliżu Mińska Mazowieckiego łoś przedostał się na autostradę. Podczas próby pokonania drogi w zwierzę uderzył kierowca samochodu osobowego. Pięć osób, w tym troje dzieci, trafiło do szpitala na badania. Łoś nie przeżył wypadku.

Samochód zderzył się z łosiem. W szpitalu pięć osób, w tym troje dzieci

Samochód zderzył się z łosiem. W szpitalu pięć osób, w tym troje dzieci

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeśli pozyskamy dofinansowanie, to przy dzisiejszym poziomie technologii modernizacja "Szpiegowa" i budowa na tym terenie dodatkowego budynku powinny potrwać trzy lata - powiedział we wtorek wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek.

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Osiedle Przyjaźń ma nadal służyć celom mieszkaniowym, a znajdujące się tam zaniedbane domki będą sukcesywnie remontowane - zapewnia stołeczny ratusz i przedstawia plan działań po zwrocie osiedla przez dotychczasowego dzierżawcę - Akademię Pedagogiki Specjalnej.

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd skazał drugiego kierowcę po wypadku na warszawskim Gocławiu, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały poszkodowane. Michał W. został uznany winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jechali w sprawie nieprzepisowo zaparkowanego samochodu, gdy zauważyli poruszenie przy drodze dla rowerów, biegnącej wzdłuż Wisłostrady na wysokości Wybrzeża Gdyńskiego. Na asfaltowej drodze leżał zakrwawiony, nieprzytomny około 40-letni mężczyzna.

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zamek Królewski zamieścił w sieci film z ogromnym porcelanowym talerzem z łyżeczkami wskazującymi godzinę. Na nagraniu zastąpił on tarczę zegara na wieży. To promocja z okazji otwarcia wyjątkowej galerii.

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl