"Warszawa ma największą liczbę użytkowników wieczystych gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi ze wszystkich miast w Polsce - ponad 448 tysięcy. W stolicy wydano już zaświadczenia odnośnie 88 procent nieruchomości, których prawo użytkowania wieczystego uległo przekształceniu w prawo własności na mocy ustawy" - podaje miasto.
Dzięki wyszukiwarce na stronie urzędu miasta, można sprawdzić, czy dana nieruchomość została już przekształcona, a jej właściciel może skorzystać z bonifikaty.
W wyszukiwarce należy wybrać nazwę ulicy, numer budynku i dzielnicę. Jeżeli adres jest przekształcony, to pojawi się odpowiednia informacja.
Ważne terminy
Warszawiacy, którzy otrzymali zaświadczenie o przekształceniu do 30 listopada 2019 roku powinni najpóźniej do 31 stycznia zgłosić zamiar wniesienia opłaty jednorazowej z bonifikatą w urzędzie dzielnicy lub Zarządzie Mienia Skarbu Państwa (ePUAP, poczta). A po otrzymaniu informacji o wysokości należności - urząd ma na to 14 dni - wnieść opłatę jednorazową do końca lutego tego roku.
Jak przypomina urząd miasta, warszawiacy, którzy otrzymali dokument po 30 listopada 2019 mają dwa miesiące na zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z bonifikatą (licząc od dnia otrzymania dokumentu) oraz kolejne dwa miesiące na wniesienie opłaty, po otrzymaniu informacji o wysokości należności.
Autorka/Autor: ran/pm
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock