Najnowsze

Zatrzymali kierowcę mercedesa z wypożyczalni, zakuli go w kajdanki. "Podejrzenie próby kradzieży"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa z wypożyczalni
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPolicjanci zatrzymali kierowcę mercedesa z wypożyczalni

Policjanci zatrzymali na Wisłostradzie kierowcę białego mercedesa. Jak dowiedział się nasz reporter, chodzi o podejrzenie próby kradzieży auta z wypożyczalni. Mężczyzna trafił w kajdankach do radiowozu.

Do interwencji doszło we wtorek przed godziną 11. - Pojazd z wypożyczalni został namierzony przez policję na trasie S8. Policjanci śledzili białego mercedesa, a następnie zatrzymali jego kierowcę na Wisłostradzie w rejonie mostu Śląsko-Dąbrowskiego, ponieważ pojawiło się podejrzenie próby kradzieży samochodu - relacjonuje Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu i zakuty w kajdanki. Trafił do nieoznakowanego radiowozu, który po pewnym czasie odjechał z miejsca zdarzenia - dodaje.

Informację o interwencji potwierdza Komenda Stołeczna Policji. - Kierowca został zatrzymany do kontroli. Trwają czynności wyjaśniające - informuje Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji. Sprawą zajmują się policjanci ze Śródmieścia.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Kradzieże aut z wypożyczalni na minuty

Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że w ostatnim czasie funkcjonariusze coraz częściej mają do czynienia z usiłowaniem kradzieży sprzętów wypożyczanych przez aplikacje. Używane są do tego konta wykradzione innym użytkownikom. Niewykluczone, że w tym przypadku również doszło do logowania na podstawie danych innej osoby.

Nasz informator podkreśla, że auta z wypożyczalni, zwłaszcza te luksusowe, są wyposażone w systemy bezpieczeństwa, które w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, pozwalają na służbom na szybkie zlokalizowanie pojazdu. Dodatkowo operatorzy są alarmowani, gdy dochodzi do prób ingerencji w zabezpieczenia. Może to skutkować zawiadomieniem policji o próbie kradzieży.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości