Kradną koła z samochodów jak w latach 90. Policja potwierdza, że jest problem

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kradzieże kół na Gocławiu
Kradzieże kół na Gocławiu
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl Kradzieże kół na Gocławiu

Mieszkańcy Gocławia niemal codziennie wrzucają na sąsiedzkie fora zdjęcia samochodów bez kół. Wobec narastającego problemu rozważają nawet sąsiedzkie patrole. Policja zapewnia, że namierzenie złodziei to tylko kwestia czasu.

"Na Zamienieckiej pomiędzy Komorską czeka niemiła niespodzianka dla właściciela" - napisał w piątek na facebookowym forum mieszkańców Gocławia Artur i wrzucił kilka zdjęć. Widzimy na nich forda bez kół.

Dzień wcześniej inny z mieszkańców napisał krótko: "Nowaka Jeziorańskiego". Pod postem zdjęcie - sabba, również bez kół. W odpowiedzi Marzena wrzuciła zdjęcie z Łukowskiej. Ta sama sytuacja.

Podobnych postów na grupie zrzeszających mieszkańców Gocławia znajdziemy kilkanaście. Sprawę w mediach społecznościowych poruszył również dziennikarz Marek Szymianiak.

"Na moim Grochowie i sąsiednim Gocławiu plaga kradzieży kół z samochodów Na osiedlowych forach mieszkańcy co rano wrzucają kolejne fotki okradzionych nocą pojazdów. Niektórzy chcą tworzyć "patrole obywatelskie", bo jak widać policja nie za bardzo radzi sobie z problemem" - napisał. W komentarzach pojawiły się głosy o powrocie klimatu lat 90.

"Dotarło kilkanaście zgłoszeń"

O sprawę zapytaliśmy Joannę Węgrzyniak, oficer prasową południowproaskiej policji. - W ciągu ostatniego tygodnia mieliśmy kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży kół na Pradze Południe - potwierdziła rzeczniczka.

Dodała, że zgłoszenia dotyczyły "nie najmłodszych samochodów", a straty przy każdym oscylowały w wysokości około tysiąca złotych. Przestępstwa popełniano głównie na Gocławiu i Grochowie. Jak na razie, nikogo nie zatrzymano.

- Policjanci docierają do świadków, dzielnicowi robią rozpoznanie, w miejsce przestępstw skierowano również większą liczbę policyjnych patroli, na miejscu działają też nieumundurowani funkcjonariusze - opisała Węgrzyniak.

- To kwestia czasu, żeby przestępcy zostali zatrzymani - dodała.

Apel policji. Ważny każdy szczegół

Węgrzyniak zaapelowała, żeby wszystkie podejrzane sytuacje zgłaszać na numer alarmowy 112.

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby w momencie, kiedy są świadkami niepokojącego zdarzenia, sytuacji, która wzbudza ich niepokój, gdzie podejrzewają, że dochodzi do jakiegoś przestępstwa, aby w pierwszej kolejności powiadamiali policję. Nawet najmniejszy szczegół może być dla nas brakującym ogniwem - podsumowała nasz rozmówczyni.

Czytaj również >>> Skradzionym autem wyjechał wraz z bramą

Zuchwała kradzież auta w Ursusie
Zuchwała kradzież auta w UrsusiePaweł/Kontakt 24

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości