E-hologramy tracą ważność z końcem września

E-hologramy tracą ważność z końcem września
Jak wgrać e-hologram w biletomacie?
Źródło: ZTM
Stołeczny ratusz przypomina, że ważność e-hologramów wgranych na karcie miejskiej upływa 30 września. Można je przedłużyć w biletomatach.

Jak przekazał w komunikacie ratusz, mieszkańcy, którzy mają wgrany na karcie miejskiej e-hologram Biletu warszawiaka/warszawianki, powinni pamiętać o przedłużeniu o kolejny rok uprawnień, jeśli nadal im przysługują. Najłatwiej przedłużyć ważność e-hologramu w biletomatach znajdujących się na przystankach lub w pojazdach komunikacji miejskiej.

Dzięki przedłużeniu ważności e-hologramu pasażerowie zachowują uprawnienia do kupowania Biletów warszawiaka/warszawianki, ulgowych Biletów warszawiaka/warszawianki lub Młodego warszawiaka/warszawianki oraz zniżek w wielu w muzeach, kinach, ośrodkach sportu, a nawet w niektórych kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych czy u dentysty.

Uprawnienie do Biletu warszawiaka/warszawianki, poświadczane przez wgrany e-hologram, przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy rozliczyli podatek dochodowy od osób fizycznych za rok 2020 w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych.

Jak uzyskać pierwszy e-hologram?

Ratusz przypomina również, że pierwszy e-hologram można uzyskać w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM lub dzielnicowych Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Konieczne jest wypełnienie wniosku oraz okazanie dokumentu tożsamości i jednego z dokumentów: pierwszej strony złożonego PIT-u za 2020 rok ze stemplem warszawskiego urzędu skarbowego poświadczającej rozliczenie podatku, urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO lub zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w 2020 roku.

Czytaj także: