Remont torowiska na finiszu. Tramwaje pojadą szybciej i ciszej


Kończy się remont torowiska na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Połczyńskiej. Kierowcy z Bemowa jeszcze przez kilka dni muszą liczyć się z utrudnieniami. Przebudowa ma zakończyć się terminowo. Jej koniec zaplanowano na 10 czerwca.

Największe zmiany odczują mieszkańcy sąsiednich bloków. Po oddaniu do użytku torowiska, tramwaje będą jeździły tędy zdecydowanie ciszej. Zyskają też pasażerowie, bo ruch tą trasą odbywać się będzie szybciej.

W ramach przebudowy zamontowano już nowe tory, oraz platformy przystankowe. Łuk na zakręcie będzie miał większy promień, to dzięki niemu tramwaje pojadą sprawniej i ciszej.

Tramwaje skróconą trasą

Do momentu zakończenia remontu tramwaje linii 10 i 26 jeżdżą trasą skróconą. Od strony Woli tramwaje skręcają za przystankiem Sowińskiego i dojeżdżają do pętli przy Cmentarzu Wolskim. Tam kończą kurs i rozpoczynają jadąc w przeciwną stronę. Trasa linii 11 też została skrócona. Dzięki dwukierunkowym pojazdom tramwaj jadący od strony Młocin dojeżdża tylko do przystanku Synów Pułku. Tam zmienia kierunek i wyrusza z powrotem do metra Młociny.

Zastępcza linia autobusowa

Aby ułatwić pasażerom podróżowanie między Połczyńską a Górczewską, ZTM uruchomił zastępczą linię autobusową Z-6. Linia kursuje na trasie : Cm. Wolski – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – Górczewska i kończy bieg na Os. Górczewska.

md//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości