Przychodnia na Bemowie już otwarta. Kosztowała ponad 21 milionów

Nowa przychodnia na Bemowie
Nowa przychodnia na Bemowie
Źródło: UM Warszawa
W nowej przychodni mieści się poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne. Pomoc znajdą tam między innymi pacjenci z nowotworami, cierpiący na choroby układu pokarmowego czy potrzebujący wsparcia psychologicznego.

Nowo otwarta przychodnia mieści się przy ulicy generała M.C. Coopera. Ma odciążyć przepełnione placówki publiczne we Włochach i na Bemowie, a w szczególności przychodnię przy Wrocławskiej 19.

Specjalistyczne poradnie i nowoczesny sprzęt

Na parterze znajdują się poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, apteka oraz pomieszczenia socjalne i pomocnicze.

Na I piętrze mieści się szereg specjalistycznych poradni, między innymi onkologiczna oraz chirurgii onkologicznej i gastroenterologiczna. Tu pacjenci znajdą też pracownie endoskopii, poradnię leczenia bólu z salą fizykoterapii, poradnię zdrowia psychicznego dla dorosłych - oddział dzienny psychogeriatryczny i poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci.

Sala terapii grupowej oraz pomieszczenia poradni leczenia uzależnień zlokalizowane są na II piętrze. W budynku znajduje się również podziemny garaż na 55 miejsc postojowych.

Budynek i wyposażenie za ponad 21 milionów

Budowę przychodni, jej wyremontowanie i wyposażenie w specjalistyczny sprzęt pokryły pieniądze z budżetu miasta. Prace trwały dwa lata. Kosztowały ponad 21 milionów złotych.

W 2015 roku powstała dokumentacja projektowo-kosztorysowa, zleceniodawca (Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy) uzyskał zgodę na budowę nowej przychodni.

Rok później wybrany został wykonawca robót budowlanych, powstał też budynek w stanie surowym. W 2017 roku trwały dalsze prace budowlane oraz wykończeniowe. Pojawiły się drogi, parkingi, chodniki, podjazdy dla niepełnosprawnych i tereny zielone.

Prace zakończyły się w sierpniu. W kolejnym miesiącu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie nowej przychodni.

Jak informuje urząd miasta, inwestycja była skoordynowana z budową ulicy gen. M. C. Coopera. Dodatkowo w pobliżu przychodni, w przyszłości ma przebiegać II linia metra.

Według szacunków władz miasta, w rejonie Chrzanowa w najbliższych latach może przybyć nawet 40 tysięcy nowych mieszkańców. Nowa przychodnia i infrastruktura wokół powstały z myślą o dostosowaniu się do potrzeb zwiększającej się liczby osób zamieszkujących te rejony.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o budowie Szpitala Południowego:

Szpital Południowy - kamień węgielny

Źródło: Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl
Kamień pod budowę Szpitala Południowego
Kamień pod budowę Szpitala Południowego
Teraz oglądasz
Szpital planowany był już 30 lat temu
Szpital planowany był już 30 lat temu
Teraz oglądasz
Przewodnicząca Rady Warszawy o nowej inwestycji
Przewodnicząca Rady Warszawy o nowej inwestycji
Teraz oglądasz

Szpital Południowy - kamień węgielny

kk/pm

Czytaj także: