Nowo otwarta przychodnia mieści się przy ulicy generała M.C. Coopera. Ma odciążyć przepełnione placówki publiczne we Włochach i na Bemowie, a w szczególności przychodnię przy Wrocławskiej 19.
Specjalistyczne poradnie i nowoczesny sprzęt
Na parterze znajdują się poradnie podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci i dorosłych, apteka oraz pomieszczenia socjalne i pomocnicze.
Na I piętrze mieści się szereg specjalistycznych poradni, między innymi onkologiczna oraz chirurgii onkologicznej i gastroenterologiczna. Tu pacjenci znajdą też pracownie endoskopii, poradnię leczenia bólu z salą fizykoterapii, poradnię zdrowia psychicznego dla dorosłych - oddział dzienny psychogeriatryczny i poradnię zdrowia psychicznego dla dzieci.
Sala terapii grupowej oraz pomieszczenia poradni leczenia uzależnień zlokalizowane są na II piętrze. W budynku znajduje się również podziemny garaż na 55 miejsc postojowych.
Budynek i wyposażenie za ponad 21 milionów
Budowę przychodni, jej wyremontowanie i wyposażenie w specjalistyczny sprzęt pokryły pieniądze z budżetu miasta. Prace trwały dwa lata. Kosztowały ponad 21 milionów złotych.
W 2015 roku powstała dokumentacja projektowo-kosztorysowa, zleceniodawca (Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Bemowo-Włochy) uzyskał zgodę na budowę nowej przychodni.
Rok później wybrany został wykonawca robót budowlanych, powstał też budynek w stanie surowym. W 2017 roku trwały dalsze prace budowlane oraz wykończeniowe. Pojawiły się drogi, parkingi, chodniki, podjazdy dla niepełnosprawnych i tereny zielone.
Prace zakończyły się w sierpniu. W kolejnym miesiącu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie nowej przychodni.
Jak informuje urząd miasta, inwestycja była skoordynowana z budową ulicy gen. M. C. Coopera. Dodatkowo w pobliżu przychodni, w przyszłości ma przebiegać II linia metra.
Według szacunków władz miasta, w rejonie Chrzanowa w najbliższych latach może przybyć nawet 40 tysięcy nowych mieszkańców. Nowa przychodnia i infrastruktura wokół powstały z myślą o dostosowaniu się do potrzeb zwiększającej się liczby osób zamieszkujących te rejony.
Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o budowie Szpitala Południowego:
Szpital Południowy - kamień węgielny
Szpital Południowy - kamień węgielny
kk/pm
Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa