Połczyńską czy Toruńską? Podpowiadamy jak dojechać do A2


Prawie każdy słyszał o autostradzie A2. Głównie w kontekście opóźnień i walki drogowców aby zdążyć z budową przed Euro2012. Teraz A2 można pojechać na wystawę do Łodzi albo wypić kawę na poznańskim rynku.

Okazuje się jednak, że nie każdy wie jak z nowej drogi korzystać. A konkretnie, jak do niej dojechać. Pisze do nas wielu kierowców którzy skarżą się, że oznakowanie jest kiepskie, brakuje drogowskazów prowadzących na autostradę, a jadąc do Poznania wciąż kierowani są na starą, "czerwoną" drogę krajową nr 2. Radzimy więc, którędy najlepiej dojechać do A2.

Z Białołęki trasą S8targeo.pl/TVN24

Z Białołęki,

W najbardziej komfortowej sytuacji są mieszkańcy dzielnic, przez które przechodzi aleja Armii Krajowej i Trasa Toruńska. Wystarczy, że do niej dojadą, skręcą na zachód, a dalej to już tylko cały czas prosto S8, która wyprowadzi z miasta wprost na A2.

Z Ursynowa Hynka i Dźwigowątargeo.pl/TVN24

Ursynowa

Mieszkańcy południowej części Warszawy mają bardziej utrudniony dojazd do nowej trasy, jednak i oni na pewno docenią możliwość wyjechania ze stolicy autostradą. Z Ursynowa stratujemy w al. Komisji Edukacji Narodowej. Następnie trzeba skręcić w Dolinę Służewiecką, kierując się na Włochy. Ulica płynnie przejdzie w Rzymowskiego, a my, estakadą ponad rondem Unii Europejskiej skręcamy w Marynarską. Teraz blisko 6 kilometrów prostej: Sasanki, Hynka, Łopuszańska i Kleszczowa. Na jej końcu trzeba skręcić w prawo w Chrobrego, aby, korzystając z dobrodziejstwa otwartej po remoncie Dźwigowej, dojechać do Połczyńskiej. W nią w lewo i prosto do węzła Mory. Tu, po wjechaniu na S8, można już pożegnać się ze skrzyżowaniami i staniem na czerwonym świetle.

Z centrum najlepiej dojechać przez dworzec Zachodnitargeo.pl/TVN24

i centrum

Dojazd z centrum wydaje się prosty. Wystarczy Al. Jerozolimskimi dojechać do dworca Zachodniego, skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia, aby po chwili zjechać w lewo w Kasprzaka. I dalej prosto Połczyńską do Mor. Sytuacja komplikuje się, gdy ulice zaczynają się korkować. Wówczas kierowcy muszą albo próbować ominąć zatory ulicą Kolejową, aby dostać się do Kasprzaka, albo uciekać jak najszybciej na Wisłostradę i jechać aż do al. Armii Krajowej. Wszystko zależy od tego skąd ruszamy i jak duże są korki.

Ostatni odcinek A2 został oddany 6 czerwca po godzinie 23.00. Wtedy na autostradę wjechali pierwsi kierowcy. Nową drogą dojechać można z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

wp//ec

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl/TVN24

Pozostałe wiadomości