Pchli targ, inaczej giełda lub jarmark staroci, to miejsca na zakupy "z duszą", gdzie znaleźć można często unikalne przedmioty za niewygórowaną cenę. Miejsca takie znów wracają w dużych miastach do popularności. Gdzie i w jakich godzinach w Warszawie wciąż działają pchle targi?
● Pchli targ to rodzaj bazaru, na którym sprzedawane i wymieniane są zwykle używane przedmioty, m.in. meble, obrazy, lustra, lampy, porcelana. ● Najbardziej znane dziś pchle targi w Warszawie to bazar na Kole, Stadion Olimpia i Stare na Nowo Pchli Targ pod Dachem. ● Organizowane są też różnego rodzaju jarmarki staroci i wyprzedaże garażowe.
Pchli targ
Pchli targ dla miejsce dla miłośników rzeczy niepowtarzalnych i łowców okazji, a także dla kolekcjonerów antyków i staroci. Na tego typu targowiskach za niewygórowaną cenę sprzedawane są unikalne, zwykle używane przedmioty.
Nigdy nie wiadomo, co dokładnie znajdzie się na pchlim targu - asortyment jest zmienny i nieprzewidywalny. Bywa na nim wszystko, od starych zegarów, biżuterii, ceramiki, przez meble i lampy, po książki, komiksy, płyty i ubrania. Targi staroci odbywają się najczęściej na świeżym powietrzu, w określonych dniach tygodnia lub okazjonalnie.
Targ staroci - Warszawa
W Warszawie pchle targi wracają do popularności i coraz więcej takich targowisk jest organizowanych sezonowo w poszczególnych dzielnicach, również pod nazwą jarmarku staroci lub wyprzedaży garażowej. Jednocześnie wciąż działają w Warszawie stacjonarne pchle targi, czynne regularnie w określonych godzinach. Do najbardziej znanych miejsc tego typu należą Bazar na Kole, Bazar Olimpia oraz Stare na Nowo Pchli Targ pod Dachem.
Bazar na Kole, na Woli przy ulicy Obozowej 99, to jeden z najbardziej znanych i największych jarmarków staroci w Polsce. Giełda ta organizowana jest w tym miejscu od lat 80. ubiegłego wieku. Co tydzień, w sobotę i niedzielę od 6:00 do 15:00 zbierają się tu sprzedawcy staroci oraz tłumy odwiedzających.
Na bazarze na Kole znaleźć można m.in. militaria, ceramikę, zegary, lampy, meble, obrazy, lustra, książki, monety, a także wiele pamiątek z czasów drugiej wojny światowej i PRL. Ceny bywają różne, czasem wydają się wysokie, ale zawsze warto próbować się targować. Na bazarze najlepiej pojawić się w godzinach 9-11, kiedy wszyscy sprzedawcy mają już rozłożony swój towar, a jednocześnie nie jest on jeszcze zbyt przebrany z najciekawszych przedmiotów.
Bazar Olimpia przy ulicy Górczewskiej 56/60 to drugi funkcjonujący od dziesięcioleci pchli targ na Woli. Odbywa się co tydzień w niedziele (poza świętami) od 6:00 do 15:00. Można tu znaleźć zarówno asortyment typowy dla targu staroci, jak i dla zwykłego bazarku: zabawki, książki, meble, chemię gospodarczą, produkty z zagranicy, ubrania, ale też żywność, w tym owoce i warzywa bezpośrednio od producentów.
ZOBACZ TEŻ: Magia świąt na stołecznych jarmarkach
Stare na Nowo Pchli Targ pod Dachem
Charakterystycznym pchlim targiem w Warszawie jest także Stare na Nowo Pchli Targ pod Dachem przy ulicy Dereniowej 6 na Ursynowie. Choć przypominać może zadaszony jarmark lub wyprzedaż garażową, w praktyce jest to rodzaj dużego sklepu z około 200 regałami. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że każdy może tu coś kupić i sprzedać.
Aby sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, wystarczy wynająć w Stare na Nowo regał, wycenić przedmioty, a sprzedażą zajmie się sklep. Dzięki temu do sprzedaży trafia tam wszystko - meble, ceramika, książki, obrazy, lustra, lampy i wiele innych. Stare na Nowo otwarte jest w dni robocze od 11:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 16:00. Miejsce to ma też swoją filię na Pradze, tam sklep jest otwarty od 9:00 do 21:00.
ZOBACZ TEŻ: Jarmark św. Dominika wystartował po raz 760. Koronawirus nie zatrzymał tradycji
Autorka/Autor: red.//mm
Źródło: tvn24.pl