TVN Warszawa | Śródmieście

Magia świąt na stołecznych jarmarkach

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jarmark Świąteczny 2021
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plJarmark Świąteczny 2021

Grudzień obfituje w świąteczne jarmarki. Największy z nich będzie działać do 6 stycznia. Na stoiskach znaleźć można smakołyki i świąteczne prezenty.

Największy jarmark bożonarodzeniowy - Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony - działa od końca listopada na Starym Mieście. Potrwa do 6 stycznia. Zlokalizowany tuż obok Kolumny Zygmunta, przy okazji zachęca tych, którzy wybrali się pooglądać świąteczne iluminacje. W przystrojonych budkach można znaleźć rękodzieła artystów, regionalne smakołyki czy ciepłe napoje.

Jarmark jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 11-20; w piątki i soboty od 11 do 21.30; 25, 26 i 31 grudnia będzie czynny od 11 do 21.30, a 1 stycznia 2022 od 11 do 21.30

Adres: Nowomiejska 15/17

Festiwal Prezentów w Hali Gwardii

W Hali Gwardii od 17 do 23 grudnia odbywać się będzie z kolei Jarmark Świąteczny - Festiwal Prezentów. "Gwiazdkowe prezenty, pyszne jedzenie, świąteczne dekoracje, grzane wino i magiczna atmosfera to tylko część tego, co znajdziecie na Jarmarku Świątecznym w Hali Gwardii pod hasłem Festiwal Prezentów" – zachęcają organizatorzy.

Jarmark będzie czynny od piątku do soboty w godzinach 9-20 i od niedzieli do czwartku od 10 do 19.

Adres: samo centrum Hali Gwardii, plac Żelaznej Bramy 1

Foodtrucki na Bemowie

Kolejnym wydarzeniem jest "Bemowski Festiwal Bożonarodzeniowy". Będzie trwać w weekend, od 17 do 19 grudnia. Mieszkańcy będą mieli możliwość skosztowania jedzenia z foodtrucków, rozgrzania się przy domowych trunkach i zimowej herbacie. Dostępne będą regionalne produkty i rękodzieła artystyczne. Wystawcy zaopatrzeni będą także w opakowania na wynos

Godziny otwarcia: piątek 15-20, sobota 12-20 i niedziela 12-20

Adres: Park Górczewska

Wege festiwal w Pałacu Kultury

Dla miłośników wegańskiego jedzenia organizowany jest w Pałacu Kultury Wege Festiwal. Na stoiskach będzie można znaleźć świąteczne wege potrawy, ale także prezenty cruelty free dla najbliższych. Będzie w sumie kilkadziesiąt stoisk z wegańskim jedzeniem z całej Polski. W ofercie znajdą się również naturalne kosmetyki, moda i dodatki bez składników zwierzęcych.

Festiwal potrwa od 18 do 19 grudnia. Od godziny 12 do 18.

Adres: plac Defilad 1

Strefa choinek i restauratorzy w Browarach Warszawskich

Świąteczny Jarmark organizowany jest także w Browarach Warszawskich. Potrwa do 23 grudnia. Na stoiskach dostępne są świąteczne dekoracje, strefa choinek, jarmark świąteczny z jedzeniem i ciepłymi napojami. Oprócz tego, domek z ręcznie robionymi bombkami, światełkami, stroikami. Wśród wystawców jest też wielu restauratorów Browarów Warszawskich.

Godziny otwarcia: sobota-niedziela: 13-21, wtorek-piątek: 17-21.

Adres: Browary Warszawskie | Haberbuscha i Schielego 2 i 6

Świąteczna iluminacja na Trakcie Królewskim. Gdzie znaleźć kataryniarza, karuzelę czy tramwaj konny?

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zielinski/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości