Zabawki owinięte czarną folią. "Na okres zagrożenia epidemicznego"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
katka/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urządzenia przy Krajewskiego zafoliowaneTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plUrządzenia przy Krajewskiego zafoliowane

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami na Żoliborzu zasłonił urządzenia na placach zabaw czarną folią.

ZGN o swojej decyzji poinformował w czwartek na Facebooku. Udostępnił też zdjęcia, na których widać zjeżdżalnie, bujaki, drabinki czy drewniane domki owinięte czarną folią.

"W trosce o zdrowie nas wszystkich zabezpieczaliśmy zabawki na placach zabaw na okres zagrożenia epidemicznego. Prosimy również o niekorzystanie z placów zabaw i siłowni plenerowych w innych miejscach" – czytamy w poście.

Dzielnice zamykają place zabaw 

ZGN na Żoliborzu poszedł w ślad innych dzielnicowych urzędów, które zadecydowały o zamknięciu placów zabaw. W ostatnich dniach wyższa temperatura zachęciła warszawiaków do wychodzenia z domów, niecały tydzień po ogłoszeniu przez rząd stanu epidemicznego w Polsce.

Nie pomogły apele władz, by zawieszenie nauki w szkołach nie traktować jako dodatkowych ferii i zostać w domu. Na osiedlach spotykały się nawet kilkunastoosobowe grupy dzieci, przychodzili też dorośli. Dlatego zamknięcie placów zabaw ze względu na bezpieczeństwo ogłosiły Praga Południe, Wola czy Bemowo. Ratusz z kolei przestrzegał, by nie korzystać z siłowni plenerowych. Zarząd Zieleni Miejskiej również zapowiedział ograniczenia w funkcjonowaniu podobnych miejsc, którymi administruje.

Infolinia i koronawirus

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:katka/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: