Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

Najnowsze

W Warszawie rekordowa liczba zakażeń koronawirusem

Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
24 osoby nie żyją. Ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem. Stan z 15 września
wideo 2/6
24 osoby nie żyją. Ponad 600 nowych zakażeń koronawirusem. Stan z 15 września

We wtorek w stolicy odnotowano najwięcej zakażeń koronawirusem od początku pandemii. Mazowsze znalazło się natomiast na drugim miejscu listy województw z największą liczbą nowych przypadków.

Jak przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, w stolicy we wtorek zdiagnozowano kolejnych 66 chorych. W poniedziałek takich osób było 59, w niedzielę - 22, a w sobotę - 34. Do tej pory liczba nowych przypadków w Warszawie nigdy nie przekroczyła 60.

Z wtorkowego raportu PSSE wynika również, że od początku pandemii w stolicy na COVID-19 zachorowały 3 934 osoby, 142 osoby zmarły, zaś 1 381 otrzymało status ozdrowieńca.

Sytuacja na Mazowszu

605 nowych przypadków koronowirusa SARS-CoV-2 w całej Polsce potwierdziło we wtorek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zachorowań zdiagnozowano w Małopolsce (120), ale na drugim miejscu znalazło się Mazowsze z 98 nowymi zakażeniami. Jeszcze w poniedziałek w Mazowieckiem zdiagnozowano najwięcej chorych w skali kraju (61).

Resort poinformował też o śmierci 24 zakażonych pomiędzy 54. a 90. rokiem życia. W wyniku powikłań wywołanych COVID-19 na Mazowszu zmarła jedna osoba - 54-letni mężczyzna z Płocka. Do tej pory w naszym województwie potwierdzono 10 427 przypadków zakażenia.

Dotychczas zachorowało 75 134 osoby w całej Polsce, zaś na Mazowszu - 10 525.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty: