Najnowsze

Najnowsze

"Na eksmisje chodzę z kodeksem, policjanci nie zawsze rozumieją"

Piotr Ikonowicz już w latach 90. alarmował, że reprywatyzacja jest źródłem problemów i uderza w najsłabszych. Choć działał w Solidarności, przylgnęła do niego łatka "komucha" i "oszołoma". Po wybuchu afery reprywatyzacyjnej, okazało się, że nie był tak oderwany od rzeczywistości, jak twierdzili jego krytycy. Ale daleko mu od tryumfalizmu. O swoich rozmowach ze spadkobiercami i pomysłach na rozwiązanie sprawy roszczeń opowiada w wywiadzie dla tvnwarszawa.pl.

Uderzył w latarnię tuż obok fotoradaru

Na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. 17 stycznia kierowca samochodu osobowego uderzył w latarnię tuż obok zaklejonego fotoradaru. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Ile trzeba czekać na interwencję? Czas reakcji pod lupą strażników

Audyt czasu reakcji strażników miejskich na zgłoszenia mieszkańców - to odpowiedź Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na akcję Miasto Jest Nasze. Stowarzyszenie sprawdziło, jak długo trzeba czekać na przyjazd funkcjonariuszy od momentu zgłoszenia nielegalnie zaparkowanego pojazdu.

Cała II linia metra do 2022 roku, potem wrócą do mostu Krasińskiego

Cała II linia metra wraz ze stacją techniczno-postojową ma być skończona w 2022 roku. Most Krasińskiego, mimo protestów Targówka, idzie do szuflady. W czwartek ratusz ujawni szczegóły zmian Wieloletniej Prognozie Finansowej.W czwartek władze miasta maja przedstawić zmiany w planach inwestycyjnych, czyli właśnie w WPF. To dokument, który określa co i za ile miasto będzie budować w najbliższych latach.Stawiają na metroJak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, żadna duża inwestycja nie zostanie z niego wykreślona. Ale można spodziewać się roszad - niektóre zostaną przyspieszone, inne opóźnione. W ratuszu usłyszeliśmy, że priorytetem jest II linia metra. Cała - od Bródna po stację techniczno-postojową na Morach - ma być gotowa w 2022 roku. Za to w czasie zostanie przesunięta budowa mostu Krasińskiego, który budzi kontrowersje szczególnie po żoliborskiej stronie.Innego zdania jest jednak Targówek. Radni tej dzielnicy spotkają się na nadzwyczajnej sesji rady jeszcze w środę, by zaapelować do władz miasta o pozostawienie budowy tej przeprawy w prognozie finansowej.Płaskowickiej późniejZ naszych informacji wynika, że na razie z planów miasta zniknie przebudowa ulicy Płaskowickiej, pomiędzy Dereniową a Rosoła. Miasto chce wrócić do tej inwestycji w momencie, gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbuduje tunel Południowej Obwodnicy Warszawy.SZYKUJĄ SIĘ RÓWNIEŻ ZMIANY W JEDNOSTKACH ODPOWIEDZIALNYCH ZA INWESTYCJE:

Z SARP do miejskiego biura architektury. Marlena Happach za Marka Mikosa

To niewątpliwie przełom i pokoleniowa zmiana w stołecznym biurze architektury i planowania przestrzennego. Marka Mikosa zastąpi Marlena Happach - architekta, aktywistka, sędzia w licznych konkursach, prezes warszawskiego okręgu Stowarzyszenia Architektów Polskich."Miło mi poinformować, że miejskim architektem została Marlena Happach, dotychczasowa prezes Oddział Warszawski SARP. Przed nią wiele wyzwań i ciężka praca, ale też dużo radości i satysfakcji z budowania naszej wspaniałej Warszawy. Powodzenia" – ogłosiła w środę rano w jednym s serwisów społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.Miejskim architektem została Marlena Happach, dotychczasowa prezes Oddziału Warszawskiego #SARP. Powodzenia! #Warszawa #ArchitektMiasta— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 5 października 2016Sprawy stołecznej architektury odziedziczy po Marku Mikosie, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora. Teraz będzie zastępcą Happach.Prezes OW SARPHappach to architektka i urbanistka. W 2004 roku uzyskała dyplom na Politechnice Warszawskiej. Rok temu została prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pełniła rolę sędziego w konkursach dotyczących między innymi pawilonu Zodiak czy na ekspozycję skarbów z Wisły.

"Brak ustawy mści się na ludziach"

Historia warszawskiej kamienicy i dowód, jak brak prawa reprywatyzacyjnego mści się na ludziach, którzy niczemu nie są winni. Nowy właściciel to nowe porządki, do których trudno odmówić prawa. Tylko, że o prawa mieszkańców nikt już się nie troszczy. Reportaż Rafała Stangreciaka z programu "Czarno na białym".

Wypadek na POW, Trzy osoby ranne

Jeszcze nie rozładował się do końca korek na trasie S8, a już na kierowców jadących obwodnicą czekały kolejne utrudnienia. Tym razem na POW, w rejonie węzła Opacz, gdzie doszło do wypadku.

Coraz bliżej wycinki 4000 drzew nad Kanałem Żerańskim

Budowa gazociągu wzdłuż Kanału Żerańskiego przynosi kolejne niepokojące informacje. Inwestor zamierza wyciąć 4 tysiące drzew. Do tej pory mieszkańcy byli przekonani, że pod topór pójdzie "jedynie" 1800. Skąd nowa liczba?