Najnowsze

Najnowsze

Głośne "nie" dla nacjonalizmu. "Biała Polska tylko zimą"

Pod hasłem "Za wolność naszą i waszą" ulicami przeszedł marsz antyfaszystowski zorganizowany przez koalicję ugrupowań lewicowych i anarchistycznych. Marsz, w którym uczestniczyło - według policji - ok. 900 osób, odbył się bez incydentów.

Marsz narodowców przeszedł przez stolicę

Były biało-czerwone flagi, race i protest przeciwko polityce Facebooka. Nie było zamieszek, a kontrmanifestacje ukryto za... czarnymi płachtami. Marsz narodowców przeszedł z centrum Warszawy na błonie Stadionu Narodowego. Według ministra spraw wewnętrznych, wzięło w nim udział 75 tysięcy osób.

Dzień na rondzie Dmowskiego w niespełna 2 minuty

Zapełniające się uczestnikami marszu narodowców rondo Dmowskiego sfilmował nasz czytelnik, Robert Baka. Z punktowca ściany wschodniej nagrał moment, gdy przy Rotundzie zbierają się manifestanci, odpalają race, a później ruszają w drogę.

Przeszedł marsz KOD, na koniec zagrał Big Cyc

W piątek ulicami Warszawy przeszedł marsz "KOD Niepodległości" - manifestacja Komitetu Obrony Demokracji zorganizowana z okazji 11 listopada. Wzięli w niej udział mieszkańcy stolicy i liderzy opozycji. Służby nie szacują liczby uczestników. Według organizatorów w marszu wzięło udział ok. 60 tys. osób.

Miasto i policja nie podadzą frekwencji

Ani władze Warszawy, ani stołeczna policja nie będą informować, na ile oszacowały liczbę uczestników piątkowych marszów. – Koncentrujemy się na zapewnieniu bezpieczeństwa – mówią zgodnie.

Jeden marsz na stulecie niepodległości?

Nie wierzę w ustawowe regulowanie kwestii odbudowy wspólnoty narodowej. Radziłbym zacząć nie od ustawy, a od zmiany stosunku do polskiej demokracji - powiedział były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się w ten sposób do apelu prezydenta Andrzeja Dudy o wspólne prace nad przygotowaniem obchodów 100. rocznicy niepodległości.

XXVIII Bieg Niepodległości

Uczestnicy Biegu Niepodległości dotarli na metę. Trasa wyścigu prowadziła centralnymi ulicami stolicy. Na objazdach były tramwaje i autobusy.

Wejdź do Sejmu nie startując w wyborach

Sale obrad Sejmu i Senatu, galeria sali posiedzeń Sejmu, kuluary sejmowe - te miejsca cieszą się największą popularnością wśród osób, które w Święto Niepodległości odwiedziły gmach parlamentu. Tego dnia budynki Sejmu i Senatu są otwarte dla tych, którzy chcą zobaczyć miejsca pracy posłów i senatorów.

Nie tylko marsze

Piknik historyczny z grochówka, rekonstruktorami i zabytkowym tramwajem, koncerty, zwiedzenie budynku Sejmu, gry miejskie, spacery i biegi. Święto Niepodległości w Warszawie to nie tylko marsze i oficjalne obchody. Przygotowaliśmy wybór najciekawszych.

Szefowa Biura Bezpieczeństwa: na tramwaje bym dziś nie liczyła

Ewa Gawor - szefowa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na antenie TVN24, w porannym programie "Wstajesz i wiesz", zachęcała warszawiaków do korzystania z metra. - Na tramwaje bym nie liczyła - powiedziała. Opowiedziała również o utrudnieniach, jakie 11 listopada czekają na mieszkańców stolicy.

Tysiące wiernych w Świątyni Opatrzności Bożej

Tysiące wiernych zgromadziła piątkowa poranna uroczystość otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej. Wybudowana na Polach Wilanowskich w Warszawie świątynia to "wotum wdzięczności narodu za dar wolności". Obietnicę wzniesienia sanktuarium złożył 225 lat temu Sejm Wielki.

Prezydent Warszawy prosi ministra o wsparcie

Hanna Gronkiewicz-Waltz w specjalnym liście zwróciła się do ministra Mariusza Błaszczaka o udzielenie wsparcia służbom zaangażowanym w nadzorowanie porządku podczas 11 listopada. "Wolimy działać niż pisać listy" - odpowiedział resort.

Z Targówka w przyszłość. Metro z kapsułą czasu

Żeby komunikować się z kolejnymi pokoleniami nie trzeba rozwiązań rodem z filmu "Powrót do przyszłości". Wystarczy kapsuła czasu, choć komunikacja niestety jednokierunkowa. Komu to nie przeszkadza, może wysłać wiadomość do warszawiaków przyszłości.