Najnowsze

Najnowsze

Był wiceministrem u Kaczyńskiego. Pozywa za mapę reprywatyzacji

Jacek Kotas złożył w sądzie pozwy przeciwko Stowarzyszeniu Miasto Jest Nasze i jego prezesowi Janowi Śpiewakowi. Poszło o informacje upublicznione przez stowarzyszenie jakoby były podsekretarz stanu w MON w rządzie Jarosława Kaczyńskiego był zamieszany w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie.

Koszmarny korek na Wale Miedzeszyńskim

Na DK17 pod Otwockiem, gdzie mieszkańcy blokowali szosę lubelską było pusto. Kierowcy posłuchali zaleceń policji i skierowali się na objazdy. Ci, którzy wybrali ten Wałem Miedzeszyńskim utknęli w kilometrowym korku.

"Żądamy życia bez smrodu"

"Otwock uzdrowiskiem, a nie wysypiskiem" - to hasło mieszkańców miasta i okolic, którzy sprzeciwiają się rozbudowie składowiska śmieci i sortowni. Kilkaset osób przez trzy godziny blokowało dwa przejścia dla pieszych blokadę szosy lubelskiej (DK 17).

Był parking, jest ogród

Na parkingu na pl. Teatralnym zazieleniło się i zrobiło barwnie od kwiatów. Ponad 5,5 tys. roślin będzie przez weekend cieszyć warszawiaków. Nowa aranżacja jest scenografią dla festiwalu La Folle Journée de Varsovie – Szalone Dni Muzyki.

Unia sypnęła kasą na metro

Miasto podpisało umowę na dofinansowanie rozbudowy II linii metra na zachód i na wschód. Z unijnej kasy Warszawa dostanie 1,83 mld złotych.

Utrudnienia na autostradzie po zderzeniu czterech aut

Na A2 odc. Warszawa - Grodzisk Maz. w pobliżu Pruszkowa doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Nie było poszkodowanych, ale przez pewien czas nieprzejezdny był jeden z pasów w kierunku Poznania. Kolizja nałożyła się na początek popołudniowego szczytu.

5 deklaracji po wybuchu afery. Co z nich zostało?

Biuro Gospodarki Nieruchomościami miało przestać istnieć – nadal działa. Specjalnej komisji w radzie miasta w sprawie reprywatyzacji nie udało się powołać. Nie wstrzymano także zwrotów nieruchomości. Miesiąc głośnej konferencji prezydent Warszawy sprawdzamy, ile zostało z jej deklaracji.

Tych radnych nic nie połączy. Mieszkańcy Białołęki skazani na korki?

Mieli przemówić jednym głosem w sprawie komunikacyjnego paraliżu w dzielnicy, ale skończyło się, jak zawsze, farsą. Część radnych Białołęki zignorowała nadzwyczajną sesję, inni zasiedli na miejscach dla mieszkańców - nie podpisali listy, bo uznali, że sesja jest nielegalna. Końca politycznego klinczu nie widać.

Maluchowi grozi usunięcie oka. Ostatnia nadzieja w lekarzach z USA

Mały wielki człowiek – można powiedzieć o półtorarocznym Szymonie z Otwocka, który walczy z siatkówczakiem, złośliwym nowotworem oka. Zmagania trwają już rok, lecz nie przynoszą efektów. "Lekarze chcą usunąć oko…" – alarmują rodzice chłopca. Szansą na jego wyleczenie jest specjalistyczna i bardzo kosztowna terapia w Nowym Jorku.

Sukces "roweru gminnego". Mikrosystem będzie większy

Była pilotażowa wypożyczalnia z 10 rowerami przy urzędzie gminy, będą dwie następne wzdłuż linii WKD w Komorowie i Opaczy. Michałowicki mikrosystem się sprawdził, dlatego samorząd inwestuje w jego rozwój.

Hrabia wraca po swoje. Mieszkańcy w strachu

Reprywatyzacja jak wyrok. Hrabia wraca po swoje, wygrywa proces i odzyskuje prawo do części miejscowości. 136 hektarów w podwarszawskich Michałowicach to szkoła, przedszkole, kościół i prawie 2 tysiące mieszkańców w swoich domach. Wyrokowi i jego konsekwencjom przyjrzał się reporter "Faktów" TVN.

Dwa autobusy jak 140 samochodów. Oto dowód

"Mniej samochodów na warszawskich ulicach to mniej stresu, spalin i korków" - twierdzą przedstawiciele jednego z warszawskich przewoźników i przeprowadzają eksperyment z udziałem stu kierowców na parkingu przy ul. Połczyńskiej. Dowód najlepiej widoczny jest z góry.

Marki wskoczyły do pierwszej strefy

Od 1 listopada Marki znajdą się w pierwszej strefie biletowej. Dla Warszawy może to oznaczać mniej samochodów w centrum, dla pasażerów - znaczącą obniżka cen biletów.