Najnowsze

Najnowsze

Przeszedł Marsz Wolności. Ratusz: 90 tysięcy osób. Policja: 12 tysięcy

"Ręce precz od samorządu" i "tu jest Polska" - skandował tłum zebrany na Marszu Wolności zorganizowanym przez Platformę Obywatelską. Zgromadzeni około 13.30 ruszyli z placu Bankowego i przeszli na plac Konstytucji. Tam przemawiali m.in. Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru. Według ratusza, w marszu wzięło udział 90 tys. osób. Policja mówi z kolei o 12 tys.

"Rządowa limuzyna" na słupie w centrum

Czarna limuzyna przypominająca samochód rządowy "uderzyła" w słup na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Królewską. Tym razem to nie jest prawdziwy wypadek, lecz happening zorganizowany przez Platformę Obywatelską na trasie Marszu Wolności.

Nominacje oficerskie, a na koniec defilada. Dzień Strażaka

Nominacje oficerskie i generalskie, a na zakończenie defilada pododdziałów i przejazd historycznych pojazdów pożarniczych. Na placu Piłsudskiego odbyły obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Są śmiertelną pułapką dla owadów. "To taka zbuntowana część flory"

Ich ofiarą może paść mysz, a nawet niewielki ptak. Muchołówki, rosiczki, kapturnice, dzbaneczniki. – To taka zbuntowana część flory, która nastawiła się na łapanie owadów – mówi Michał Gąstał jeden z organizatorów Festiwalu Roślin Owadożernych w Powsinie. Prezentowanych jest tam kilkadziesiąt gatunków, a w sumie kilkaset egzemplarzy nietypowych roślin.

Parada i marsz. Sobota pod znakiem zgromadzeń

Najpierw oficjalne obchody Dnia Strażaka, potem Parada Schumana i na koniec Marsz Wolności organizowany przez Platformę Obywatelską. Mieszkańcy stolicy muszą przygotować się na utrudnienia w centrum miasta.

"Tata powiedział: do Iranu nie możesz wracać". Ale Polakiem też być nie może

Na pytanie czym jest Polska, Salar Farsi odpowiada bez wahania: "miejscem, gdzie żyję, oddycham i które traktuję jak dom". Mimo, że jego kawiarnia w centrum miasta kilkukrotnie została zdewastowana przez wandali, a Prezydent RP nie przyznał mu polskiego obywatelstwa. Historię Irańczyka opisuje w materiale "Czarno na Białym" Daria Górka.

Ministerstwo też uważa, że Radiowo trzeba zamknąć

Ministerstwo Środowiska potwierdziło, że instalacja przetwarzania śmieci na Radiowie nie miała prawa dostać pozwolenia zintegrowanego. Bez tego dokumentu powinna zostać zamknięta. Jej właściciel - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania - nie składa broni i zapowiada dalszą walkę w sądzie.

Gronkiewicz-Waltz apeluje do Ziobry o delegalizację ONR

Prezydent Warszawy apeluje do ministra sprawiedliwości o rozwiązanie Obozu Narodowo-Radykalnego. W piśmie, które właśnie wysłała przekonuje, że ONR nawiązuje do ideologii skrajnie prawicowej przedwojennej organizacji, którą ostatecznie "uznano za nielegalną".

Miasto wprowadza WSI: Wiślany System Informacji

Specjalne słupki i tablice mają ułatwić mieszkańcom Warszawy i gościom przemieszczanie się brzegiem rzeki i korzystanie z wiślanych atrakcji. Wiślany System Informacji ma być gotowy w wakacje.

Szykuje się duży remont. Będą ekrany na Łazienkowskiej

Ratusz szuka projektanta ekranów akustycznych i wymiany nawierzchni jezdni w al. Stanów Zjednoczonych od Bajońskiej do Międzynarodowej. Modernizację przejdzie także wiadukt nad Paryską, bo jest w fatalnym stanie. Firmy mają nieco ponad miesiąc na złożenie ofert w ogłoszonym właśnie przetargu.

W sobotę Parada Schumana. Mimo Brexitu i Trumpa

W sobotę ulicami Warszawy po raz osiemnasty przejdzie Parada Schumana, tym razem pod hasłem "Chcemy Europy". Proeuropejskiej manifestacji będzie towarzyszyło miasteczko, w którym odbędą się debaty, konkursy, akcje informacyjne.

Człowiek wynajęty przez miasto, by uratować życie 54 osób

Nie można o nim powiedzieć, że w ratuszu zajął miejsce Janusza Galasa, bo z odejściem tego ostatniego zlikwidowano stanowisko miejskiego inżyniera ruchu. Ale Michał Domaradzki, były komendant stołecznej policji i nowy wicedyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu ma podobny zakres obowiązków. Inne ma za to cele - zamiast zwiększania "świętej przepustowości" ma dbać głównie o bezpieczeństwo. Czy sięgnie po inny repertuar środków, niż policyjny borsuk uczący dzieci, że przechodzenie przez stołeczne ulice to walka o życie, w której są zawsze na straconej pozycji?

Z Warszawy Głównej znów odjedziemy pociągiem

Nieczynna od dwóch dekad Warszawa Główna znów ma być stacją kolejową. Kolejarze ogłosili właśnie przetarg na przebudowę dworca. Prace mają się zakończyć do 2020 roku i pochłonąć 69 mln zł.

Więzienie za jazdę na gapę. Urzędnicy: kary trzeba płacić

29-letnia Agata trafiła do aresztu za jazdę bez biletu i niezapłacone mandaty. Jej historia wzbudziła duże emocje. Jedni winą obarczali roztargnioną pasażerkę, inni - stołecznych urzędników lub wymiar sprawiedliwości. Zarząd Transportu Miejskiego postanowił przedstawić swoje stanowisko w tej sprawie.