Najnowsze

Najnowsze

Jedna z działek na placu Defilad, pod przedwojennym adresem Sienna 29 już oficjalnie jest własnością miasta stołecznego Warszawy. Potwierdził to sąd, dokonując odpowiedniego wpisu w księdze wieczystej. To pierwsza nieruchomość spośród wszystkich badanych przez komisję weryfikacyjną, która wróciła do publicznej własności. "Platforma obiecała gratulacje, czekam na dotrzymanie słowa" - napisał na Twitterze przewodniczący komisji Patryk Jaki.

Osiem osób podejrzanych między innymi o ułatwianie i czerpanie korzyści z nierządu zatrzymali stołeczni policjanci wydziału kryminalnego oraz antyterroryści z Warszawy, Bydgoszczy i Białegostoku - poinformowała w piątek Komenda Stołeczna Policji. Funkcjonariusze jednocześnie weszli do 11 mieszkań w całej Polsce.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na nowego przewoźnika. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty najważniejsza będzie cena, choć w przypadku dłuższych autobusów - także rodzaj zasilania. Promowane będzie gazowe lub hybrydowe.

W czwartek drogowcy otworzyli wschodnią jezdnię Lazurowej, na odcinku od Sterniczej do Górczewskiej. Tym samym ulica jest dostępna dla kierowców już w całości - dwiema jezdniami.

Cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych pojawiły się na parkinu P+R przy metrze Młociny. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego, na innych parkingach w przyszłości pojawią się podobne strefy.

Praca komisji weryfikacyjnej doprowadziła do tego, że zarzuty stawiane są różnym osobom związanym z reprywatyzacją; nie wykluczam, że będzie tak też w przypadku Hanny Gronkiewicz-Waltz - powiedział w czwartek wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.