Metro Warszawskie pomoże odnowić wagony kijowskiej kolejki podziemnej

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rosja przeprowadziła atak powietrzny w rejonie Kijowa. Relacja korespondenta TVN24
Rosja przeprowadziła atak powietrzny w rejonie Kijowa. Relacja korespondenta TVN24 TVN24
wideo 2/5
TVN24Rosja przeprowadziła atak powietrzny w rejonie Kijowa. Relacja korespondenta TVN24

Metro Warszawskie pomoże kolegom z Kijowa w modernizacji użytkowanych w metrze stolicy Ukrainy składów serii 81 - przekazał w czwartek ratusz. Przedstawiciele przewoźników z obu stołecznych miast rozmawiali już na temat współpracy.

Inicjatorem spotkania było Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Jak wskazał w komunikacie na ten temat ratusz, tabor metra w Kijowie oparty jest w całości na rosyjskich składach serii 81. "Z oczywistych względów firma chce uniezależnić się od dostaw z Moskwy. Metro Warszawskie również korzysta z podobnego taboru, dlatego przedstawiciele kijowskiego metra zwrócili się do Warszawy – za pośrednictwem Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie – z prośbą o wsparcie" - podano.

Dostarczą części zamienne

Metro Warszawskie dysponuje obecnie 22 pociągami serii 81. Nie są to identyczne jednostki z tymi użytkowanymi w Kijowie – rozstaw szyn w Polsce jest nieco węższy. Jednak poza szerszymi osiami kół pociągi są bardzo podobne. Dlatego przedstawiciele warszawskiej spółki zadeklarowali wsparcie w dostarczeniu części zamiennych, a także pomoc w zakresie wymiany wiedzy i doświadczenia potrzebnego do modernizacji ukraińskich pociągów.

Do Warszawy przyjedzie grupa robocza z Kijowa, aby na miejscu opracować konkretne rozwiązania.

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości