Święta wielkanocne

Święta wielkanocne

Jest sporo pracy, bo zamiast tradycyjnego wielkanocnego śniadania, na które przychodzili potrzebujący, będą przygotowane paczki z żywnością. Patryk Rabiega.

Wielu z nich święta w tym roku spędza z daleka od rodziny - na dyżurach, w przymusowej kwarantannie, w samoizolacji. Wszystko, by nieść pomoc chorym i by nie narażać bliskich na ryzyko zakażenia koronawirusem. - Oczywiście, że jest ciężko - mówią. Medycy z całej Polski mają jednak wspólny apel: by w święta i po nich zostać w domu.

Niech w tym trudnym i bolesnym czasie światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy nasze ciemności - powiedział prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak na nagraniu z życzeniami wielkanocnymi. - Niech będzie orzeźwieniem dla lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, wolontariuszy i wszystkich, którzy przez odważne i wielkoduszne działania podejmują ofiarną i wręcz bohaterską służbę - dodał.

Dzisiaj chory jest cały świat, dlatego korzystamy z mediów, by transmitować mszę. To, jak przeżyjemy Wielkanoc, w dużej mierze zależy od nas - mówił w TVN24 ojciec Jan Maria Szewek, franciszkanin. Dodał, że "czas pandemii może być ogromną szansą odrodzenia duchowego" i "powinniśmy popatrzeć z nadzieją na przyszłość".

- Bardzo łatwo jest wypisywać to słowo na sztandarach i pomnikach, a to są takie dni, kiedy słowo "solidarność" trzeba wdrożyć w praktyce. To będzie doskonały sprawdzian dla naszego społeczeństwa, także dla ludzi wierzących - mówił w TVN24 dominikanin, ojciec Jacek Szymczak, odnosząc się do sytuacji, w jakiej przychodzi nam spędzać tegoroczne Święta Wielkanocne. - To jest wbrew pozorom ogromna szansa - dodał.

Walka z nadprogramowymi kilogramami z zasady prosta i łatwa nie jest. A świąteczny suto zastawiony stół nijak nie pomaga. Pomagamy natomiast my, przygotowując garść porad, jak przetrwać ten czas i nie zrujnować dotychczasowych osiągnięć.