prognoza

prognoza

Tydzień w większości popularnych turystycznie państw zacznie się z hukiem. Burze pojawią się w części Portugalii, Hiszpanii, Lazurowego Wybrzeża, Izraela, Zatoki Meksykańskiej, Indii, Sri Lanki i Sumatry. Nie wszędzie jednak będzie pochmurno - w wielu krajach słońca nie zabraknie, a termometry wskażą wysokie wartości.

Ostatnie dni września są bez dwóch zdań coraz to piękniejsze. W sobotę w prawie całej Polsce nie brakowało słońca, co widać było na zdjęciach przesyłanych przez Reporterów 24. Szczególnie malowniczy dzień był na południowym krańcu kraju. Górskie zbocza oświetlone promieniami słońca i szczyty ukryte w kłębiastych chmurach robią oszałamiające wrażenie.

Kierowcy, którzy zaplanowali na dziś podróże po polskich drogach, będą mieli na co narzekać. Według synoptyków popada w wielu regionach kraju. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu i zachować ostrożność.

Ciemne, burzowe chmury po horyzont i deszcz - to coś, co zobaczą zarówno turyści wypoczywający na wybrzeżu Hiszpanii, jak i na włoskich lub greckich wyspach. Zagrzmi także w części Turcji, w Zatoce Meksykańskiej oraz na Sri Lance i na Sumatrze. Urlopowicze wypoczywający na Lazurowym Wybrzeżu, egipskich plażach czy na Bali nie znajdą natomiast powodów do narzekań.

- Pod koniec września i na początku października będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło. Przewidujemy wzrost temperatury do 21 i 22 stopni. Do Polski przyjdzie wyż, a to oznacza pogodę słoneczną i bezdeszczową - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski

W ciągu najbliszych dni nad Polską będzie przemieszczał się deszczowy front. Przyniesie on opady od zachodu na wschód kraju. Wypogodzić się ma dopiero w sobotę. Jednak najwięcej słońca zobaczymy dopiero w niedzielę i poniedziałek.

Mieszkańcy naszego kraju muszą spodziewać się deszczu. Z każdą godziną strefa opadów będzie obejmować coraz większe obszary Polski. Termometry wskażą w najcieplejszym momencie dnia od 14 st. C do 17 st. C. Prognozowany jest niekorzystny biomet, więc meteopaci mogą narzekać na bóle głowy, senność i zmęczenie.