prognoza

prognoza

W pierwszej połowie dnia kierowcy na północnym zachodzie będą mieli powody do narzekania. Na tamtejszych drogach niewykluczone są mgły, których niestety poranne słońce nie rozproszy zbyt łatwo. W pozostałych województwach warunki drogowe będą dość dobre, co nie oznacza że nie warto zachowywać ostrożności.

- Wyż z centrum nad Rosją o imieniu Pitter zaciąga ze wschodu zimne masy powietrza, które, sunąc ciężko i powoli na zachód, ustalają typ pogody na najbliższe kilka dni - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. To ma duży wpływ na obecne od pewnego czasu nocne i poranne mgły, ponieważ zachodzi zjawisko inwersji temperatury.

Przez kilka ostatnich nocy zdążyliśmy się przyzwyczaić do ujemnej temperatury. Teraz nadejdzie czas, w którym będziemy mieli okazję przypomnieć sobie nieco cieplejsze noce. - Będzie wiele takich regionów, w których temperatura nocami pozostanie temperaturą dodatnią - informuje Agnieszka Cegielska, prezenterka TVN Meteo. Miłe niespodzianki spotkają nas także popołudniami, kiedy słupki rtęci będą wędrować nawet do 16. kreski.