Jedziesz na narty, ale nie wiesz, jak dużo śniegu leży na stokach? Chciałbyś sprawdzić, na którą górę naprawdę warto się wybrać? Wszystko to sprawdzisz w TVN Meteo - serwis sportów zimowych Biała Jazda dostarcza najświeższych informacji pogodowych, opisów najciekawszych miejsc i map 3D najlepszych ośrodków w Polsce.
Setki ludzi musiały opuścić swoje domy w czwartek po tym, jak na nowozelandzką Wyspę Południową spadły ogromne ilości deszczu. Opadu było tak dużo, że ogłoszono stan alarmowy.
- Ta przeklęta La Niña to zła karma mojego rządu - przyznaje prezydent Kolumbii. Miesiące ulewnych deszczy i powodzi spowodowały dewastację ekonomiczną kraju. Zalane są drogi i hektary pól uprawnych, w tym drogocennej kawy.
Wichury szalejące od wtorku wieczorem nad Półwyspem Iberyjskim, Wyspami Brytyjskimi, Francją i Niemcami przyniosły poważne straty. Lokalnie uniemożliwiony był transport lądowy i wodny. Fale na wybrzeżu osiągały nawet 9 m.
Środek grudnia to zazwyczaj czas dla miłośników śnieżnego szaleństwa. W Polsce białego puchu brak, ale w Alpach, zwłaszcza austriackich i szwajcarskich, na brak śniegu nie można narzekać. Sprawdźcie, jaka temperatura i ile śniegu spadło w najpopularniejszych europejskich kurortach.
Do silnego trzęsienia ziemi o sile 7,3 stopnia w skali Richtera doszło w środę we wschodniej Papui Nowej Gwinei. Znaczna głębokość, na jakiej zarejestrowano wstrząsy, osłabiła wstrząsy. Jak na razie nie wydano ostrzeżeń przed falą tsunami.
- Co najmniej 15 osób zginęło na skutek osunięcia się zbocza po długotrwałych deszczach w Kolumbii, przy granicy z Ekwadorem. W ostatnich trzech miesiącach na skutek ulewnych deszczów, typowych o tej porze roku w Kolumbii, zginęło już ponad 140 osób.
Niż, który dyktuje warunki pogodowe w zachodniej Europie jest w apogeum swoich sił. Po Wyspach Brytyjskich, Francji i Niemczech, silny wiatr dotarł także do wybrzeży Hiszpanii. Tam ogromne fale na morzu okazały się być gratką dla surferów.
Na północnym Atlantyku rozwinął się bardzo rozległy i głęboki niż Hergen. Przynosi do Europy Zachodniej silne porywy wiatru i ulewny deszcz. Mieszkańcy Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii liczą straty po nocnych wichurach i szykują się na kolejny atak złej pogody, który ma nadejść we wtorek wieczorem.
Nawałnica, która przeszła nad Rzymem w nocy z niedzieli na poniedziałek, spowodowała w mieście poważne szkody. Teraz strefa opadów przesunęła się na południe kraju.
We wrześniu tego roku obficie padające deszcze monsunowe zalały południową część Pakistanu. Trzy miesiące później, niektóre tereny wciąż pozostawały pod wodą. 8 grudnia spektroradiometr na pokładzie satelity Terra należącego do NASA przemknął nad tą częścią świata i wykonał zdjęcia.
Huraganowy wiatr, który w zeszłym tygodniu szalał nad Szkocją i Skandynawią może powrócić. Synoptycy ostrzegają, że tym razem w porywach będzie osiągał prędkość 160 km/h. Razem z wiatrem mają wystąpić intensywne opady deszczu.
Tajlandię od pół roku pustoszy powódź. Kataklizm wyniszczył większą część pól ryżowych, które stanowią główną podstawę gospodarki tego kraju. Obecnie woda utrzymuje się jeszcze w 17 z wszystkich 77 prowincji.
9 grudnia spektroradiometr obrazujący średniej rozdzielczości (MODIS) z pokładu satelity Aqua należącej do NASA, przelatując nad południową częścią Europy, zrobił zdjęcie wczesnej zimy.
Od soboty śnieg sypie w Alpach niosąc nadzieję dla ośrodków narciarskich. Pod koniec tego tygodnia w górach spaść może nawet 40 centymetrów białego puchu.
Według lokalnych władz, co najmniej 3 osoby poniosły śmierć w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w sobotę wieczorem Meksyk (godz. 2.47 czasu polskiego). Wstrząsy o sile 6,5 stopni w skali Richtera wystąpiły w stanie Guerrero położonym na zachodzie kraju.
Kto był w stanie Montana w USA? Jak tam jest? Proszę o relacje, wrażenia, zdjęcia! Obejrzałam, któryś już raz z rzędu, film "Zaklinacz koni" Roberta Redforda. Historia "dzieje się" w Montanie. W tle góry, preria, wartkie rzeki...
Coraz więcej portugalskich gmin rozdaje grunty rolne i domy za darmo. Oferta służy utrzymaniu drastycznie malejącej na prowincji liczby mieszkańców oraz kurczeniu się obszarów uprawnych.
Wyspy Brytyjskie nawiedziły w czwartek silne burze. Wiatr wiał z prędkością nawet do 240 km/h. W internecie jest coraz więcej klipów, na których zarejestrowano przebieg wichury. Wiatr uszkodził turbinę elektrowni wiatrowej, porywał też naprwdę duże przedmioty, m.in. trampolinę.
- Deszcze nadciągają nad Teksas, gdzie susza trwa od roku. Opady te mogą przyczynić się do jej zakończenia na południu stanu - prognozują amerykańscy synoptycy. Jednak zaznaczają, że do poprawy sytuacji w całym regionie potrzeba o wiele więcej wody.
Buga i Bogota zalane, a Patio Bonito całkowicie pod wodą - to tylko niektóre ze szkód, które wyrządziła trwająca w Kolumbii powódź. Ewakuowano już dwa tysiące osób. Trwa akcja ratunkowa.
Na Węgrzech, z powodu niebezpiecznych wichur, ogłoszono pomarańczowy alarm. Jak dotąd przez gwałtowną pogodę kilka osób zostało rannych, zniszczonych jest 180 budynków, a straż pożarna interweniowała ponad 300 razy.
Silny wiatr i deszcz powodują paraliż na drogach szwedzkich miast. - Ulice Göteborga są kompletnie zalane, przez co doszło tam do kilku wypadków - informuje szwedzka Agencja Transportowa.
Nad Europę z północnego zachodu przyszedł groźny niż. Silne burze i huraganowy wiatr sparaliżowały w czwartek część Szkocji. 50 tysięcy gospodarstw zostało pozbawionych prądu. Zamknięto drogi i szkoły. Odwołano też loty i żeglugę promową. Dwie osoby znalazły się w szpitalu.
Wichury, które w czwartek przeszły nad Wyspami Brytyjskimi, dotarły nad Norwegię i Niemcy. U naszych zachodnich sąsiadów prędkość wiatru dochodziła do 166 km/h.