Świat

Świat

Spadło tyle deszczu, że na skałach powstały wodospady

Rekordowa ilość opadów w Australii sprawiła, że na obszarze Terytorium Północnego na suchych zazwyczaj skałach Uluru pojawiło się tyle wody, że utworzyła ona malownicze wodospady. Tak gwałtowny napływ wody doprowadził też do zamknięcia słynnego parku narodowego Uluru-Kata Tjuta.

Silne trzęsienie ziemi w Chile

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6 nawiedziło w niedzielę południowo zachodnie Chile. Początkowo służby wydały ostrzeżenie o tsunami, ale po pewnym czasie odwołano alert. Są straty materialne.

Polska na mapie tornad

Jedne z najgroźniejszych zjawisk pogodowy, czyli tornada, w 2016 r. wystąpiły niemal we wszystkich krajach naszego kontynentu.

Nad Australię i Filipiny nadciągają dwa cyklony

Niedaleko Australii i Filipin utworzyły się dwa niebezpieczne zjawiska. Jeden z cyklonów ma uderzyć w Boże Narodzenie, niosąc ze sobą niszczycielski wiatr, powodzie błyskawiczne i ulewne deszcze. Na Filipinach trwają przygotowania.

El Nino miało wpływ na epidemię wirusa Zika

Naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu doszli do zadziwiających wniosków. Z najnowszych badań wynika, że epidemia wirusa w Ameryce Południowej była napędzana przez zmiany pogody wywołane bardzo silnym zjawiskiem el Nino w 2015 roku.

Zobacz świat ukryty pod grubą warstwą lodu

Australijska agencja rządowa opublikowała nagranie, które ukazuje przyrodę Antarktyki. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na filmie widać kolorową, dynamiczną naturę i morskie życie rozgrywające się pod grubą warstwą lodu.

Zamarza wszystko. Nawet wrzątek

Mimo, że bardzo mroźna pogoda na Syberii jest o tej porze roku czymś normalnym, to tym razem fala największych mrozów przyszła wcześniej niż zwykle.

Latarnia morska jak skuta lodem fontanna

Bardzo niskie temperatury, które nawiedziły ostatnio północne stany USA spowodowały liczne oblodzenia. Na zdjęciach lotniczych z miasta St. Joseph w stanie Michigan (USA) widać całkowicie zamarzniętą latarnię morską. Zobacz przepiękny zimowy krajobraz.

"Trzy sztuki w Antarktyce". Polscy artyści będą tworzyć na końcu świata

Artyści, poszukujący weny, wybierają się na wyprawę na drugi kraniec Ziemi. Podróż pod hasłem "Trzy sztuki w Antarktyce" ma być symbiozą muzyki, filmu i fotografii. Za muzykę odpowiedzialny będzie Adam Nowak, lider zespołu Raz, Dwa, Trzy, film reprezentować będzie aktor Olaf Lubaszenko, a fotografię - Bartosz Strużyński.

Zaskakujący widok na japońskim niebie

W sieci pojawiły się zdjęcia chmury uformowanej w kształt kuli. Autorka tłumaczy, że zauważyła to niecodzienne zjawisko nad miastem Fujisawa, na południe od Tokio. Jak powstało?